עיריית קריית אתא ערכה מבצע אכיפה ללכידת כלבים משוטטים

עיריית קריית אתא ערכה מבצע אכיפה ללכידת כלבים משוטטים במטרה למנוע את התפרצות מחלת הכלבת בקרב כלבים שאינם מחוסנים

מחלקת חזות העיר בעיריית קריית אתא קיימה השבוע מבצע אכיפה נרחב של חוק העזר העירוני לאחזקת כלבים, במטרה למגר את תופעת הכלבים המשוטטים בעיר ולוודא את חיסונם מפני כלבת במטרה למנוע את התפרצות המחלה בעיר.

בשנה האחרונה אנו עדים לגידול משמעותי בהופעת מחלת הכלבת בצפון הארץ, בכלבים משוטטים וכלבים ביתיים הנדבקים בכלבת מחיות בר, זאת לאחר מספר שנים בהן מספר מקרי הכלבת בישראל נשמר קבוע יחסית.

ע”פ חוק העזר העירוני בעלי הכלבים נדרשים להקפיד לחסנם נגד כלבת מדי שנה ולהקפיד לטייל עימם עם רצועה. שחרור כלבים באופן חופשי, עלול להביאם במגע עם בעלי חיים אחרים החולים בכלבת, ובכך להכניס את המחלה הביתה באמצעות הכלב הביתי ולסכן את בני המשפחה.

המחלקה הווטרינרית של עיריית קרית אתא קוראת לכל בעלי הכלבים שטרם חיסנו את כלבם בחיסון השנתי נגד כלבת, כקבוע על פי חוק, להגיע ולחסן את כלבם בהקדם. בעל כלב אשר לא יחסן את כלבו ו/או יסדיר רישיונו יהיה צפוי לקנס. במקרים בהם נלכד כלב משוטט, נדרש בעל הכלב לשלם גם עבור הובלת הכלב לתחנה הוטרינרית בקריית אתא ודמי אחסון במכלאה, עד לשחרורו על ידי בעליו.

יישובים המוקפים בשטחים פתוחים בהם נפוצות חיות בר, נמצאים בסיכון גבוה יותר לחשיפה למקרי כלבת ולכן במסגרת פעילות המחלקה  ייערך בהמשך גם מבצע חיסון הכולל פיזור פיתיונות לחיסונים כנגד כלבת, המיועדים לאוכלוסיית השועלים והתנים המצויים בשטחים הפתוחים. בנוסף, חל איסור מוחלט על האכלת חיות אלו ויש להקפיד על סגירת פחי האשפה שמהווים מוקד משיכה לבעלי חיים. במידה ונתקלים בפגר של שועל או תן, אין לגעת בו אלא לפנות למוקד העירוני, 109.
מבצע אכיפה- כלבת

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה