אורח חיים בריא בצהרוני רשת המתנסים בקריית אתא

אורח חיים בריא בצהרוני רשת המתנסים בקרית אתא

תפריט בריאות חדש הכולל מזון לילדים אלרגניים בליווי תזונאית צמודה
רשת המתנסים בקרית אתא רשמה השנה גידול משמעותי של מעל 50% במספר הנרשמים לצהרונים. עד כה נפתחו 53 מסגרות ברחבי העיר בהם משתתפים כ- 1300 ילדי גנים ובתי הספר (כיתות א-ב) כאשר גם השנה ימשך סבסוד הצהרונים ע”י עיריית קרית אתא ומשרד החינוך שהחל בשנה החולפת (עלות צהרון – 635 ₪ בלבד)

השבוע נערך מפגש מיוחד של מובילות הצהרונים והסייעות להדרכה מקיפה על השינויים בתוכנית. המפגש נערך במעמד ראש העיר ומנכל רשת המתנסים איציק אדרי.

????????????????????????????????????

 

במסגרת תוכנית ההזנה של הצהרונים, הועסקה דיאטנית\תזונאית מקצועית שמלווה את הצהרונים בבניית התפריט הבריא כמו גם בעידוד אורח חיים בריא ואף נימוסי שולחן. התוכנית מיושמת בהתאם להחלטת הממשלה ומשרד החינוך והיא כוללת הוספת פחמימות מורכבות לתפריט, הוספת מנות ירק, גיוון במנות העיקריות כולל הוספת יום צמחוני\טבעוני והפחתה הדרגתית של כמויות הסוכר ע”י החלפת הממרחים המתוקים  בממרחים בריאותיים יותר.

בנוסף, בימים אלה יוכנס לתכנית לראשונה גם תפריט מיוחד לילדים אלרגניים ובעלי רגישויות בהתאם להנחיות משרד החינוך.

צהרוני רשת המתנ”סים פועלים משעות הצהריים ועד השעה 17:00. במסגרת הפעילות נהנים הילדים ממגוון רחב של פעילויות לימודיות ותוכניות העשרה, ביניהן “תוכנית גיבורי על”, תכנית “צועדים בשבילי החברות” העוסקים בערכי הנתינה, החברות והשמירה על אורח חיים בריא.  כמו כן, ייהנו הילדים מפעילויות העשרה שונות כולל תוכנית מיוחדת “צליל ישראלי” של תזמורת סימפונט רעננה, חוגים, מופעי מחול ותיאטרון ועוד.

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה