דוקורסקי: “התבקשתי לשכתב את ההיסטוריה, סירבתי”

דוקורסקי: “התבקשתי לשכתב את ההיסטוריה, סירבתי”

ראש העיר קריית ביאליק דחה את בקשת הפולנים לשנות את נאומו, הטקס בוטל.
מידי שנה פוקד ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי יחד עם משלחת תלמדי אורט קריית ביאליק את רדומסקו, העיר התאומה בפולין כחלק מהמסע .
השנה התבקש להציג את דבריו שתכנן לשאת בטקס שהיה אמור להתקיים ביום האחרון של המסע ברדומסקו. הפולנים דרשו מדוקורסקי להסיר חלקים מנאומו , בו סיפר את סיפוריהם של יהודים שנרצחו בידי פולנים ואת סיפורה הכאוב של אמו. דוקורסקי אף הדגיש כי לא כל הפולנים שיתפו פעולה עם גרמניה הנאצית וביניהם לא מעט חסידי אומות העולם, אשר הסתירו והגנו על יהודים. אולם הפולנים דרשו לצנזר קטעים אלו כחלק מ”חוק השואה”, האוסר להתבטא באופן שיטיל על העם הפולני אחריות לפשעים שנעשו בתקופת השואה ואף טענו כי האמרה לפיה הרגו 200 אלף יהודים במלחמת העולם השנייה אינה מדויקת. עיריית רדומסקו החליטה לבטל את הטקס המשותף.
דוקורסקי מברך

דוקורסקי: ” סירבתי לשכתב את ההיסטוריה. אני מצר כי עיריית רדומסקו ניסתה לצנזר ולשנות את התוכן. אני מאמין שבאמצעות בניית קשרים בין בני הנוער ניתן למנוע את השואה הבאה ולבנות עתיד של שלום והידברות. לכן החלטנו לקיים את הטקס כמתוכנן בכיכר השילוחים של רדומסקו בסמוך לאנדרטת הנספים”.
במהלך הטקס שיתף דוקורסקי את התלמידים הישראלים במתרחש והקריא את נאומו המלא: ” אני משוכנע כי אתם, בני הדור הצעיר לא תאפשרו לשואה הנוספת לבוא לעולם. אני מאמין בכם כי תבנו לעולם טוב יותר”.

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה