דוקורסקי לשרה להגנת הסביבה: מבקש להגביר את האכיפה להילחם בשריפות הפיראטיות

דוקורסקי לשרה להגנת הסביבה: מבקש להגביר את האכיפה להילחם בשריפות הפיראטיות

  

ראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי נפגש היום (18.1.2022) עם השרה להגנת הסביבה , תמר זנדברג, בנוגע לנושאים סביבתיים בוערים. הישיבה התקיימה בזום עקב מגבלות הקורונה.

דוקורסקי הציג בפני השרה את בעיית השריפות הפיראטיות בכפרים הערביים הסמוכים אשר גורמות לתחושת חנק ובעיות נשימה, מעלות באופן קיצוני את זיהום האוויר באזור הקריות  כולל בקריית ביאליק.

השרה זנדברג ציינה כי בכוונת המשרד להגביר את האכיפה במגזר הערבי ולהכפיל את מספר הפקחים ביחידת המשטרה הירוקה.

דוקורסקי ביקש מהשרה לעדכן את ראשי הרשויות בקריות על הפעולות שנוקט המשרד באופן תדיר ומתמיד. כמו כן, ביקש דוקורסקי לבצע אכיפה לאורך כל שעות היממה.

נושא נוסף שהעלה ראש העיר בפני השרה הינו נושא של הוצאת עמדות מיחזור לבקבוקים ברחבי העיר כתוצאה מהרחבת חוק הפיקדון ועקב כך דרישה להגברת פינוי הפחים הכתומים. השרה זנדברג הנחתה את סמנכ”ל המשרד לפעול מול תאגיד “תמיר”, האחראי על פינוי הפחים הכתומים במדינת ישראל, על מנת שיענו לבקשת ראש העיר.

ראש העיר אלי דוקורסקי. צילום: דוברות העירייה

ראש העיר אלי דוקורסקי.
צילום: דוברות העירייה


בנוגע לתוכנית המשרד המתייחסת לאזור המפרץ כאזור אוויר נקי, ביקש דוקורסקי להכליל את כביש 22, כביש עוקף קריות, בתוכנית, דהיינו, לא לאפשר מעבר כלי רכב כבדים בדרך זו.

דוקורסקי: “כביש 22 היסטורית ניקרא כביש עוקף קריות, למרות שמזמן הוא הפך לכביש חוצה קריות, כאשר לשני צידיו שכונות מגורים גדולות בעלות אלפי יחידות דיור. גם מבני ציבור וחינוך סמוכים לכביש זה, כך שישנה חשיבות רבה להכליל את הכביש בתוכנית אוויר נקי “. השרה זנדברג הבטיחה להיפגש עם שרת התחבורה לטובת העניין.

עיריית קריית ביאליק הייתה אחת הערים הראשונות בארץ שקבעה חוק עזר עירוני האוסר על שימוש בכלים חד פעמים במרחב הציבורי. דוקורסקי ביקש סיוע המשרד בהכנת תשתיות לשטיפת כלים רב פעמים בפארקים ציבוריים בעיר ולטובת הסברת הנושא . השרה זנדברג הבטיחה לפרסם “קול קורא” לקידום הנושא.

ראש העיר אלי דוקורסקי: “אני מודה לשרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, על פגישת עבודה מועילה ומוצלחת. הזמנתי את השרה לבקר בקריית ביאליק כדי להתרשם מקרוב מהתפתחות העיר וצעדינו לשמור על עירנו נקיה וירוקה”.

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה