דוקורסקי נפגש פרופ’ אבי שמחון וקיבל את העתק מהמלצות ועדת המנכ”לים לפיתוח וקידום מפרץ חיפה .

דוקורסקי נפגש פרופ’ אבי שמחון וקיבל את העתק מהמלצות ועדת המנכ”לים לפיתוח וקידום מפרץ חיפה .

ראש העיר  קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, נפגש היום (יום ג’),  עם יו”ר המועצה הלאומית לכלכלה פרופ’ אבי שמחון וקיבל לידיו

את העתק מטיוטת המלצות ועדת המנכ”לים לפיתוח וקידום מפרץ חיפה .

ועדת המנכ”לים בין – משרדית הוקמה בכדי לדון בעתיד התעשייה הפטרוכימית ממפרץ חיפה,  בין השאר בתשתיות האנרגיה והשפעתן על משק האנרגיה הלאומי בעתיד, פיתוח כלכלי האזורי, הגברת הפריון ועידוד השקעות, צורכי תעסוקה עתידיים במטרופולין חיפה, סיכונים מחומרים מסוכנים, זיהום אוויר, שיקום קרקע והיבטים סביבתיים נוספים במפרץ חיפה.

כאמור, יו”ר המועצה הלאומית לכלכלה פרופ’ אבי שמחון שעמד בראש הועדה, הגיש לראש העיר קרית ביאליק , אלי דוקורסקי , את טיוטת ההמלצות.

ההמלצה המרכזית קובעת, כי בתוך עשור תושלם היערכות כלל הגורמים הממשלתיים, כך שתופסק הפעילות של התעשייה הפטרוכימית במפרץ חיפה.

הועדה ציינה כי ” מטרופולין חיפה נמצא במצב של נסיגה ביחס לכלל המחוזות והנפות במדינת ישראל, בשורה של מדדים המצביעים על פיתוח אזורי, ובכלל זה בהיבטי הגירת האוכלוסייה לאזור וממנו, ובהיבטים של פיתוח הכלכלי, בדגש על פיתוח שטחי תעסוקה.
הוועדה הגיעה למסקנה כי הימצאות התעשייה הפטרוכימית בלב מטרופולין חיפה מהווה חיץ פיזי המונע את פיתוחו.

לפי כך החליטה הועדה  כי בתוך עשור יש לקדם שינוי מהותי של מפרץ חיפה, באמצעות קידום תכנון כולל אשר יכלול בין היתר את הפסקת הפעילות התעשייה הפטרוכימית ומפעלי דשנים במפרץ חיפה בהקדם, תוך שקלול כלל האינטרסים הנוגעים לדבר.
20210511_130751
דוקורסקי הודה לפרופסור שמחון: ” נמשיך לפעול להבטחת עתיד סביבתי חדש למפרץ חיפה אצל כל ממשלה שתכהן”.

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה