דליפת גז בצומת רמי לוי בקריית חיים הביאה לסגירת הציר

דליפת גז בצומת רמי לוי בקריית חיים הביאה לסגירת הציר

הבוקר,שבת התקבלו קריאות מתושבים על ריח של גז שמקורו באיזור צומת הום סנטר שבקריית חיים.
בעקבות כך צוותי הערכת סיכונים ומומחי חומ”ס מתחנה הכבאות האזורית חיפה פועלים בסמוך לצומת הום סנטר במפרץ חיפה באירוע דליפת גז בשטח פתוח.
מהעובדות הידועות עד כה עולה כי מדובר בגז מסוג C-4, שהינו גז תעשייתי שאחד ממאפייניו הוא שהוא כבד מהאויר ומכאן שנטייתו היא להצטבר במקומות נמוכים. מקור הדליפה ככל הנראה מצוי בצנרת תת קרקעית המוליכה בין בז”ן למפעל דור כימיקלים.
צוותי ניטור של רשות הכבאות ביצעו ניטור הערכים באזור ומהם עלה כי נמדדו ערכים גבוהים בשוחות החשמל והתקשורת שבאזור.

צילום: המשרד להגנת הסביבה

צילום: המשרד להגנת הסביבההגז הינו גז דליק, נפיץ ורעיל. נעשה נסיון לערפל את ריכוז הגז במים בשוחות, אך יש להבין כי מדובר באירוע מתמשך והגז מצוי בחלל הפתוח. הגורמים המקצועיים בכבאות והצלה לישראל ממשיכים לקיים במקום הערכות מצב יחד עם כלל הגורמים החבירים ובמקביל ממשיכים צוותי הניטור לבצע מדידות ערכים בכדי לקבל תמונת מצב עדכנית כל העת.
בהסתמך על הנתונים שהתקבלו ממכשירי הדגימה שבידי הצוותים הפועלים באירוע ניתנה על ידי מפקד האירוע המלצה למשטרת ישראל לסגור לחלוטין את מפגש הרחובות יגאל ידין-חלוצי התעשיה לתנועת אזרחים.

בשעה 14:00 בתום הערכת מצב שקיים  מפקד תחנת זבולון במשטרת ישראל עם גורמי המקצוע בכב”ה והרשות המקומית, החליט נצ”מ קובי קרני להורות על חסימת צומת הרחובות יגאל ידין וחלוצי התעשיה (צומת “הום סנטר”), לכל הכיוונים, עד גמר הטיפול באירוע.
בשעה 18:00 בערב התקיימה  הערכת מצב נוספת בראשות מפקד תחנת משטרת זבולון, בשת”פ כלל גורמי המקצוע, בהם כב’ה, רשות מקומית ועוד.

צומת הום סנטר סגור לתנועת כלי רכב. קרדיט צילום: המשרד להגנת הסביבה

צומת הום סנטר סגור לתנועת כלי רכב.
קרדיט צילום: המשרד להגנת הסביבהבתום הערכת המצב, הוחלט על המשך חסימת הצומת לכל הכיוונים, נוכח פעולות הנדרשות לביצוע בכדי להבטיח את שלום הציבור.
בשעה 20:00 תיערך הערכת מצב נוספת, במסגרתה ייבחן צמצום היקף החסימה בסביבת בתי העסק הנפתחים במוצ”ש באזור, זאת בהתאם לתוצאות המדידה וככל שהדבר יאפשר המשך שמירה על שלום הציבור וביטחונו.
תוך כך, ראש עיריית קריית ביאליק,אלי דוקורסקי זעם על כך כי איש לא טרח לעדכן את ראשי הרשויות באירוע זה
והוסיף כי, תושבי העיר שפנו למוקד העירוני לא יכלו לקבל מידע או עדכון על המתרחש.
דוקורסקי: ” האירוע החמור רק מחזק את הצורך בקידום התוכנית “צפון ירוק” לפינוי המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה ויפה שעה קודם”

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה