הועדה המשותפת לתחבורה יבשתית אישרה את הקמת המקטע אשר יחבר את כביש 22 לכביש 6

הועדה המשותפת לתחבורה יבשתית אישרה את הקמת המקטע אשר יחבר את כביש 22 לכביש 6

ביום רביעי (21.12.2022) אישרה הועדה המשותפת לתחבורה יבשתית את הקמת קטע הכביש בין מחלף נאמן ומחלף ח”ן שיחבר את כביש 22 לכביש 6.

בדיון זה נציגי המשרד לאיכות הסביבה והגופים הירוקים התנגדו לתוכנית המוצעת ותמכו בהרחבתו של כביש 4 ועיבוי התנועה בו.

ראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי אשר ייצג בוועדה את ראשי הרשויות המקומיות באזור תמך בתוכנית להקמת המקטע החדש המחבר את כביש 22 (עוקף קריות) לכביש 6.

דוקורסקי ציין כי כביש 22 הוקם במטרה להסיט את עומסי התנועה מכביש 4 העובר דרך קריית ביאליק, קריית חיים וקריית מוצקין ולהפוך את כביש 4 לכביש בעל מאפיינים עירוניים, אשר יאפשרו בעתיד לפתח לאורכו תעסוקה, מסחר ותיירות.

לדבריו של דוקורסקי ,כביש עוקף הקריות הינו כביש בינעירוני שדרכו תועבר התנועה המחברת את מטרופולין חיפה וצפון הארץ, לכן חשוב לחברו לכביש 6.
מצגת1

ראש העיר אלי דוקורסקי: ” אני רואה חשיבות רבה בחיבור המדובר היות והוא ינגיש תחבורתית את השכונות הצפוניות של קריית ביאליק ואת פארק התעשייה לעורקי תחבורה ראשיים. כביש 4 חייב להפוך כביש בעל מאפיינים עירוניים על מנת לאפשר לקריית ביאליק וקריית מוצקין לפתח אותו בעתיד בראייה של כביש מטרופוליני ומקומי עליו תעבור תחבורה ציבורית”.

כאמור, הועדה המשותפת לתחבורה יבשתית אישרה את הקמת המקטע החדש, אשר יחבר את כביש עוקף קריות לכביש 6.

חברת “נתיבי ישראל”- החברה הלאומית לתשתיות ולתחבורה תהיה אחראית על הקמת המקטע. המקטע יוקם בראיית תכנון בר קיימא הלוקחת בחשבון את הרצף הטריטוריאלי המאפשר לבעלי חיים לעבור מאזור לאזור. לכן תוקם מערכת גשרים שתיתן מענה לרצף.

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה