החלו העבודות לשדרוג ושיפוץ הכניסה המרכזית לקריית ביאליק – צומת צבר

החלו העבודות לשדרוג ושיפוץ הכניסה המרכזית לקריית ביאליק – צומת צבר

כמיליון שקל יושקע בפרויקט

במסגרת מדיניות העירייה לשדרג ולחדש את השכונות הוותיקות לצד הפיתוח השכונות החדשות, אחת הכניסות הראשיות של העיר, הכניסה מצומת צבר, משנה את פניה. החברה הכלכלית קריית ביאליק שהיא הזרועה הביצועית של העירייה החלה לבצע את הפרויקט.  פרויקט הסדרת הכניסה לעיר מצומת צבר ישלים את שדרוג וחידוש טיילת בן גוריון ויהיה חלק בלתי נפרד ממנה.

בכניסה יוצב קיר בגובה 4 מטר הכולל אלמנטים המסמלים אומנות ושירה, כשמה של העיר הקרויה על שם המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. בקדמת הקיר, על אבן שיש גרניט שחורה ,יוצב פסל ברונזה בדמות המשורר הלאומי בגובה 2.20 מטר, מעשה ידי האמן ד”ר אדי שניר. אותיות מתכת עם שמה של העיר ייחרטו על גבי הקיר.

 כניסה לביאליק 2 כניסה לביאליק

הכניסה הדקורטיבית החדישה, שתוכננה על ידי אדריכל הנוף, ד”ר אריאל טיבי, תואר בלילה על ידי גופי תאורה מיוחדים שייתלו על הקיר וידגישו את האלמנטים ארכיטקטוניים המיוחדים. הכניסה  תתחבר לכיכר הפלמ”ח- בן גוריון והטיילת על ידי “מרפסת אוהבים”, מייצג אדריכלי בעל מעקה וקירוי אומנותי בו יוכלו זוגות המעוניינים לכרות את ברית אהבתם, לתלות מנעול על גבי המעקה כסמל לאהבתם הנצחית, בדומה ל”שער האוהבים” של רומיאו ויוליה בוורונה, איטליה ולהשליך את המפתחות לבאר האוהבים שתמוקם אף היא במתחם. בנוסף לכך יוקם שביל מעוטר בשירי חיים נחמן ביאליק. הפרויקט ישלב בתוכו שיקום נופי, סלילת שביל הולכי רגל בין עצי דקל קיימים. העבודות עתידות להימשך כארבעה חודשים, כאשר עלות הפרויקט נאמדת בכמיליון שקלים.

ראש העיר, אלי דוקורסקי: ” פרויקט הסדרת הכניסה לעיר מצומת צבר משלים את התחדשות טיילת בן גוריון שבצענו לפני מספר שנים. לא בכדי בחרנו להתייחס לאלמנטים הקשורים למוסיקה ושירה שאף מופיעים בסמל העיר החדש בכניסה הראשית של הקריה הנושאת בכבוד את שמו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק אשר פסלו יוצב בגאון בצומת צבר. השקענו מחשבה רבה ביצירת רצף אדריכלי החל מהכניסה בצומת צבר דרך טיילת בן גוריון בואכה נחל הגדורה. חיים נחמן ביאליק שעל שירי הילדים הרבים שכתב גדלנו כולנו, מוביל את המבקרים למייצגים הפזורים לאורך הטיילת: עץ המשאלות, עץ המוצצים, מיצג הג’ירפות, פינות המשחקים ועוד.”

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה