יולי 18, 2024

חייה של מטופלת ניצלו הודות לטיפול מהיר של צוות מוקד רפואה דחופה של מכבי

“מודה על קור הרוח שהפגנתם”

מטופלת הגיעה למוקד לרפואה דחופה של ‘מכבי’ עקב חולשה, הצוות הרפואי זיהה מצב מסכן חיים שהצריך טיפול בשוק חשמלי. הודות לטיפול היעיל בזמן אמת היא יצאה מכלל סכנה.
“ברגעים כאלה מבינים את היעילות והצורך של מוקד אשפוז יום ורפואה דחופה בקהילה”

מטופלת בת 42 הגיעה למוקד הרפואה הדחופה של מכבי שירותי בריאות בחיפה-חורב, מלווה על ידי בעלה עקב חולשה קיצונית ודפיקות לב מואצות. בזמן ההמתנה היא החלה להזיע ונראתה חיוורת, צוות הרפואי הבין מיד שמדובר במצב חירום ופעל מיד.

במהלך העיבוד הראשוני, נמצא אצל המטופלת דופק חריג ובשל כך לא ניתן היה למדוד לה לחץ דם כתוצאה מתפקוד לבבי לא תקין. המטופלת הפכה להיות מעורפלת הכרה, חוברה למוניטור לב ובוצעה בה בדיקת אק”ג, אשר ממנה עלה ממצא של הפרעת קצב לבבית מלווה באי יציבות המודינמית (ערפול הכרה), מה שהצריך טיפול בשוק חשמלי באופן מידי . לאחר היפוך חשמלי, המטופלת חזרה לקצב לב סדיר אופטימאלי. במידה ולא ניתן היפוך החשמלי באופן מידי, המצב עלול היה לסכן את חייה. הודות למענה הרפואי הזריז והיעיל, המטופלת קבלה טיפולי ראשוני מציל חיים והיא פונתה למיון במצב יציב כאשר חשה בטוב. הודות לטיפול היסודי שקיבלה בקהילה, היא הגיעה לבית החולים להמשך טיפול אמבולטורי ושוחררה לאחר השגחה קצרה הודות לטיפול המקדים שקבלה.

מספר ימים לאחר ששוחררה מבית החולים והתאוששה, הגיעה המטופלת חזרה למרכז הרפואי של ‘מכבי’ להודות לצוות הרפואי על הטיפול שקבלה בזמן אמת. “אני מודה על הטיפול המהיר והיעיל, על הקור רוח שהפגנתם, והרוגע שגרם לי להרגיש שהכל תחת שליטה ואני בידיים הכי טובות למרות ההתקף וההיפוך החשמלי. מודה מקרב לב”-מסרה אני סבח המטופלת.

אלכס חשפר, מנהל המוקד הרפואי של מכבי שירותי בריאות בחיפה-חורב: “ברגעים כאלה מבינים את היעילות והצורך של מוקד אשפוז יום ורפואה דחופה בקהילה. כאשר הרגע הופך לקריטי, חשוב להעניק טיפול נכון בזמן אמת. שמח שהיינו שם עבורה”

פייסבוק
טוויטר
וואטסאפ
אימייל
הדפס

חדשות אחרונות

לרשותכם רשימת קבוצות הוואטספ להצטרפות לגני הילדים טרום חובה בקריית מוצקיןמוזמנים כל אחד להצטרף לפי שם הגן אליו שובץ הילד/ה גן אלמוג: https://chat.whatsapp.com/ES1fudt4lbp5e1tWSF9T3Vגן אור:https://chat.whatsapp.com/JCQ56M6XiKxLNxb5OlAe8Xגן אהוד א:https://chat.whatsapp.com/LrTw5LEjGGL61WBsEHWJoJגן אלישבע: https://chat.whatsapp.com/J7piyEmwIIx2xaenLxizSjגן בוקסר: https://chat.whatsapp.com/DRe79Jjk9ag3Ipgh9I2pdWגן ברוש ב: https://chat.whatsapp.com/IaEPyfX0bJl68UDrZRwzDqגן דוכיפת:https://chat.whatsapp.com/CMLII9jt5Q4EZ4is0NVFvoגן הרדוף: https://chat.whatsapp.com/JGdM3rcfFmgLVlsqBSqqMSגן השלום:https://chat.whatsapp.com/J6HEfXIspTL2JsumxTBpg8גן חוחית: https://chat.whatsapp.com/Fc5EuPHp8QeBYKBdsBShn7גן כיסופים: https://chat.whatsapp.com/J4O7MrL9c1DHXcjToTtOcHגן משאלה א: https://chat.whatsapp.com/DrwNlJgbVSY2u19Z4NizXhגן משאלה ב: https://chat.whatsapp.com/FUB3GfWkKW53ZjuMyH8RPOגן נופר: https://chat.whatsapp.com/IyWrqvSBwVJ0J3VspnTqf1גן ניומן: https://chat.whatsapp.com/LEwFbDZcncbJ32pZ1N2k4Mגן נתניהו ב:https://chat.whatsapp.com/GazTWBlzzZuI4NGfaf0FpWגן סחלב: https://chat.whatsapp.com/HPJhNBKQ7nYEjKfyZTtwb4גן […]

כביש 4 יצומצם בשל הקמת נתיב נסיעה למטרונית עכו
חדשות אחרונות
קריית אתא-מחנה קיץ באנגלית לתלמידי העיר
ארגון "בני ברית" חילק  מלגות בשווי של כ- 55,000 ₪ לסטודנטים ותלמידים
קורס גידול צמחי מאכל בעיר
נמצא אדום ירוי ללא רוח חיים בקריית חיים
90 תלמידים מחטיבות ביניים חיפה סיימו תוכנית טכנולוגית בסיוע רפא"ל

עיריית קרית אתא ציינה את חודש הקריאה עם שלל אירועים ביניהם מפגשים עם סופרים, מופעי זמר, פעילויות להורים ולילדים ויריד ספרים קהילתי. השבוע התקיימו מספר אירועים ביניהם: מפגשי סופרים עם הסופרות יוכי ברנדס ואיריס אליה כהן , מופע של העיברית משירי נתן אלתרמן, יום קהילה בנושא בטיחות בדרכים עם סדנאות חווייתיות ביוזמת ותמיכת הרלב"ד ויריד […]

תכנית ספורט לעידוד אורח חיים בריא ופעיל תוכנית "קיץ בריא בקרית אתא" חוזרת ומציעה לתושבי העיר אימוני כושר עם מאמנים מוסמכים- ללא עלות. הפעילות בשיתוף תוכנית "אפשרי בריא", רשת המתנ"סים העירונית ומשרד הבריאות. פעילויות הכושר יחלו בחודש יולי ויתקיימו לאורך השבוע בימים א' – ה' במוקדים מרכזיים בעיר.  הפעילויות מיועדות לילדים, בני נוער, נשים , […]

חייה של מטופלת ניצלו הודות לטיפול מהיר של צוות מוקד רפואה דחופה של מכבי

דילוג לתוכן