ילדים, מה אתם רוצים להיות כשתהיו גדולים?

ילדים, מה אתם רוצים להיות כשתהיו גדולים?

בחטיבת ביניים אורט דפנה בקריית ביאליק מתקיים פרויקט ייחודי ‘GRIT’ – Growing resilience in teens שמטרתו להכין את בני הנוער לעולם משתנה המחכה מחוץ לכותלי ביה”ס

על מנת לפתח גמישות מחשבתית ולהכשיר אותם להתמודדות היומיומית  בעולם הגלובלי והמשתנה במהירות .

  כ-75 מיליון משרות הקיימות היום עתידות להיעלם, דהיינו אנשים שמקבלים היום שכר עבור אותם המשרות יצטרכו לחפש מקום עבודה אחר או לעבור הסבה מקצועית עד שנת 2022.  כנגד 133 מיליון משרות חדשות עתידיות להיווצר ב-5 השנים הקרובות כתוצאה מפיתוחים טכנולוגיים כגון רובוטיקה, נאנו טכנולוגיה, אינטרנט של הדברים, רשתות אלחוטיות מהירות, הדפסת תלת מימד וסייבר.

טכנולוגיות אלו הולכות לשנות לא רק את חיינו אלה גם את עולם העבודה.
IMG-20191101-WA0013

הדילמה שעומדת בפני אנשי החינוך היא מה ללמד את התלמידים שיצאו לשוק העבודה בעוד כעשור.  הפרויקט המתקיים בחטיבת הביניים אורט דפנה נותן תשובה ומענה לסוגיה. הוא מתמקד בלימוד

מיומנויות ופתוח כישורים שבני הנוער יידרשו להם בעתיד כגון  יצירתיות, מקוריות, חשיבה ביקורתית, חדשנות , מנהיגות ועבודת צוות.

מנהלת ביה”ס אורט דפנה רעיה טובול ציינה כי בשעורי  GRIT   משקיעים המורים לפתח את להט ונחישות בהתמודדות עם הבעיות על מנת להקנות לבני הנוער את כישורי החיים.

שאלנו את תלמידי בית הספר מה הם חושבים על שיעורי GRIT  

ליהיא מאור :  “זה מפתח את החשיבה, נותן כלים נוספים. שיעור ומעניין, לא תמיד יש שיעור כזה בבי”ס, יש חידות,

ומצגות יפות. גיט נותן לך עוד כלים לחיים. גריט זה פרס, זכות. כל שיעור לומדים יכולת אחרת – פעם למדנו על שיתוף פעולה, פעם על יצירתיות, עבודת צוות, חידות קופסת בריחה ועוד”. 

אריאל דריי : ” שיעור שונה ,בלי ספרים ובלי מחברות. זה נותן אפשרות לצאת מהקופסה ולחשוב על דברים שאף פעם לא חשבת עליהם. פתאום צצים לי רעיונות בראש שלא היו לי קודם”. 

ליהיא דהן : ” זה שיעור לא רגיל, עם מחשבים ולא עם ספרים, כל פעם עושים משהו אחר ולא חוזרים על אותו דבר”. 

מוריה בן ברוך: “גריט מפתח את הדמיון, זה שיעור מיוחד שדורש חשיבה ועבודת צוות. בעתיד כשאהיה גדולה זה יעזור לי להיות מקורית יותר.

שיעור ייחודי שנותן לי עזרות לחיים. יש אנשים שיש להם הרבה ידע אבל הם לא מצליחים להגשים את החלומות שלהם כי יש חלומות שמתבססים

על יצירתיות והידע לא מספיק כדי להגשים את החלום”.

 

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה