כביש סובב אתא ופרויקט המטרונית בקרית אתא של חוצה ישראל, בעלות של למעלה מ-700 מיליון שקל, יוצא לדרך

כביש סובב אתא ופרויקט המטרונית בקרית אתא של חוצה ישראל, בעלות של למעלה מ-700 מיליון שקל, יוצא לדרך

 

במסגרת תחילת ביצוע השלב הראשון בסובב אתא ופרויקט המטרונית בקרית אתא, של חברת חוצה ישראל, זכתה קבוצת אורון במכרז לביצוע העבודות של המקטע הראשון, בעלות של 75 מיליון שקל. הפרויקט עתיד לחבר בין השכונות הקיימות בקרית אתא לבין השכונות החדשות הנמצאות בשלבי תכנון והקמה, מבני ציבור, אזורי מסחר ותעסוקה. 

במסגרת מכרז זה, צפוי להיבנות המקטע הראשון של קו המטרונית וסובב אתא, ברחוב התעלה שבקרית אתא, באורך של 1.3 ק״מ. העבודות יכללו הקמת כביש דו מסלולי דו נתיבי, הקמת חניון ״חנה וסע״ בצמוד לכיכר ביאליק, הכנה למסלול מטרונית עתידי, מדרכות, שבילי אופניים, הסדרת צומת זבולון  לרבות רמזור, טיפול בתשתיות קיימות ומתוכננות וחידוש קו הביוב הראשי ברחוב. העבודות צפויות להסתיים בתוך כשלוש שנים.

פרויקט המטרונית וסובב אתא יכללו תוואי באורך כולל של 8.5 ק״מ, שיעבור בנתיבי נסיעה ייעודיים ויאפשר נסיעה רציפה ומהירה.
תוקמנה 16 תחנות נוסעים מתקדמות הכוללות שילוט והנגשת מידע לנוסעים. לאחר השלמת תוואי המטרונית המלא הוא יוכל להכיל קווי מטרונית נוספים ותחבורה ציבורית חדשנית בהיקף של 30-40 אוטובוסים בשעה.
המטרונית בקרית אתא תהווה חלק מרשת המטרונית בגלעין מטרופולין חיפה והקריות.
ראש העיר יעקב פרץ (1)

מנכ”ל חוצה ישראל, דן שנבך: ״ פרויקט המטרונית הוא אבן דרך חשובה בכניסתה של חוצה ישראל לתחום יישום פתרונות תחבורתיים עירוניים. המטרונית תיצור רצף תחבורתי יעיל ומהיר ותאפשר לתושבי האזור נגישות מרבית למסלולי תחבורה ציבורית נוספים, לאזורי מסחר ולתעסוקה.
חברת חוצה ישראל מברכת על זכייתה של קבוצת אורון במכרז לביצוע השלב הראשון בפרויקט מטרונית קרית אתא, פרויקט תחבורתי עירוני המהווה מנוף לצמיחה ופיתוח חברתי וכלכלי באזור.
פרויקט המטרונית הוא אבן דרך חשובה בכניסתה של חוצה ישראל לתחום יישום פתרונות תחבורתיים עירוניים. המטרונית תיצור רצף תחבורתי יעיל ומהיר ותאפשר לתושבי האזור נגישות מרבית למסלולי תחבורה ציבורית נוספים, לאזורי מסחר ולתעסוקה.״

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ: ״כביש סובב אתא ופרויקט המטרונית הם בין מחוללי השינוי המשמעותיים ביותר לעיר קרית אתא.
מדובר בציר תנועה מרכזי שינקז את תנועת כלי הרכב מכל שכונות המגורים ומערכת הסעת המונים אל ומחוץ לעיר. מדובר בפרוייקט הגדול והחשוב ביותר בקרית אתא אשר יחד עם הקמת בית החולים והסכמי הגג יבסס את עתידה של קרית אתא לשנים הבאות.״

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה