לא תתייקר הארנונה בקריית ביאליק, כך הודיע ראש העיר, אלי דוקורסקי.

גם בשנת 2019, השנה ה-9 ברציפות, לא תתייקר הארנונה בקריית ביאליק. כך הודיע ראש העיר, אלי דוקורסקי.
 
עיריית קריית ביאליק לא תעלה את שיעור הארנונה בשבת 2019 – כך החליט ראש העיר, אלי דוקורסקי.
אף כי רשויות מקומיות נוהגות לנצל את השנה שאחרי הבחירות להגשת בקשות חריגות להעלאת ארנונה, הודיע השבוע אלי דוקורסקי, כי מועצת העיר לא תבקש ממשרד הפנים ומשרד האוצר לאשר לה את העלאת ארנונה חריגה: ״אני מאוד גאה שאנו מעניקים את רמת השירותים המוניציפאליים הגבוהה באזור, אף כי כבר 9 שנים ברציפות העירייה אינה מבקשת לאשר לה העלאות ארנונה חריגות”.
ההשקעה והוצאת העירייה לנפש בקריית ביאליק היא בין הגבוהות במדינה. כך, לפי נתוני  “דן אנד ברדסטריט”, עיריית קריית ביאליק נמצאת במקום ה- 8 בין הרשויות המקומיות בהשקעה לתושב ובמקום הראשון בארץ בין העיריות בהשקעה לתלמיד (לפי נתוני הלמ”ס).
דוקורסקי מברך

כידוע, הארנונה מתעדכנת אחת לשנה בהתאם לנוסחה הקבועה בחוק ועל פי החלטת משרד הפנים והדבר מחייב את כל הרשויות המקומיות בארץ.
בקריית ביאליק הארנונה מהווה רק 60% מהכנסות בתקציב העירייה. חרף זאת החליט דוקורסקי שלא להעלות אותה מעבר לקבוע בחוק.
בתקופת כהונתו של דוקורסקי נסוגה העירייה מצמרת הערים היקרות בתעריפי הארנונה שלהן ומנגד זינקה לראש הרשימה בהשקעותיה לתושב.
דוקורסקי: “נמשיך בתנופת העשייה בחינוך, הפיתוח, איכות החיים, הסביבה ונעמוד בכל היעדים שהצבנו לעצמינו. החלטתי שהעירייה לא תבקש אישור חריג ולא תעלה את שיעור הארנונה, מעבר לקבוע בחוק. אנו נמשיך לספק לתושבי העיר את מיטב השירותים המוניציפליים”.

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה