מרכז סביניה-מהפך!

מרכז סביניה-מהפך!

השבוע החלו העבודות לשיפוץ  ושדרוג מרכז מסחרי סביניה ברחוב קרן היסוד בקריית ביאליק. העבודות יימשכו כ- 12 חודשים.
מדובר במרכז מסחרי הוותיק של העיר שהוקם בשנות ה – 70 של המאה הקודמת על ידי חברת רסקו ונושא את שמה של סבינה כץ, אשתו של אפרים כץ, מראשוני העיר.

מרכז סביניה היה בין המרכזים המסחריים הראשונים במדינה שמעליהם נבנו בנייני מגורים. באותה תקופה בניינים אלו היו הגבוהים ביותר באזור הקריות.

קריית ביאליק הייתה חלוצה בבניית הקונספט הייחודי שהוא הקמת מרכז חנויות שכונתי שבמרכזו רחבה גדולה המחברת בין החנויות ובתי העסק או משמשת למקום התכנסות לתושבים.

חידוש נוסף שהיה בולט באותם השנים היה הקמת חנייה היקפית שאפשרה להסתובב בחופשיות בין החנויות מבלי שתהיה הפרעה של התנועה.
עם השנים קרנו של המרכז המסחרי סביניה דעך, הקמת הקריון וקניונים נוספים באזור נגסו במספר המבקרים הפוקדים את המקום.
1448

עיריית קריית ביאליק החליטה להחזיר עטרה ליושנה וקידמה את פרויקט השיפוץ והשדרוג של המרכז הוותיק בכדי להפכו למקום שוקק חיים שישמש כנקודת מפגש והוואי תרבותי.

כאמור, העבודות עתידות להסתיים בקיץ 2023 ויכללו  פיתוח חזיתות בתי העסק, החלפת אלמנטים מתכתיים, צביעה מחודשת, החלפת תאורה, פיתוח נופי וריהוט גן, סלילה מחדש של המדרכות ועוד.  בנוסף לכך ישודרג וישופץ קטע הכביש בחזית המרכז הפונה לרחוב קרן היסוד והחניה התפעולית בעורף הפרויקט.
הפרויקט יבוצע על ידי החברה הכלכלית קריית ביאליק.
IMG-20220704-WA0027

ראש העיר אלי דוקורסקי: “בכדי להוציא את הפרויקט אל הפועל עברנו דרך ארוכה של שיתוף הציבור היות ומדובר בחנויות ונכסים השייכים לאנשים פרטיים רבים. לכן נדרש שיתוף הפעולה בין כל הגורמים. השקענו מחשבה רבה גם בפיתוח הרחבה המרכזית שתוכל לשמש לאירועי תרבות והתכנסויות, בילוי לשעות הפנאי ומרגוע .

אני משוכנע כי תושבי קריית ביאליק  והסביבה יחזרו לפקוד את המרכז לאחר השיפוץ” .

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה