עיריית קריית ביאליק מקדמת את שדרוג ושיפוץ אזור התעשייה

עיריית קריית ביאליק מקדמת את שדרוג ושיפוץ אזור התעשייה

עיריית קריית ביאליק באמצעות החברה הכלכלית מקדמת את תוכניות שדרוג אזור התעשייה הוותיק.

מטרת הפרויקט להפוך את אזור התעשייה המאופיין ברובו בבתי מלאכה ומפעלים מסורתיים לפארק תעשייה, תעסוקה ומסחר מודרני ומזמין.

בישיבה אותה הזמין ראש העיר, אלי דוקורסקי בלשכתו, הוצגו חלופות שונות המאפשרות לשדרג את האזור תוך שיקום תשתיות הנדסיות והתאמתן לצרכים החדשים, כבישים ומדרכות, שדרוג מערכות ניקוז, מים וביוב, יצירת אחידות החזיתות, השילוט, ההכוונה, הכנסת שטחים ירוקים, פינות מוצלות, הסתת הכניסות לבתי העסק מחזית הרחוב, תאורת רחוב והגדלת מספר מקומות החניה תוך הגדלת אחוזי הבנייה.

בכוונת העירייה בשלב הראשון לשדרג את אחד הצירים המרכזיים.
נציגי החברה הכלכלית ציינו את יתרונותיה של התוכנית כגון המודולריות שלה, את גמישותה ואפשרות התאמתה לכל בית עסק על פי אופיו.

בנוסף לשדרוג אזור התעשיה, הוצגה תוכנית להפיכתם של שדרות חן לחזית אורבנית מודרנית המחברת באופן טבעי את שכונת המגורים עם אזור התעשיה.

התוכנית כוללת שינוי ייעוד המבנים והמשרדים למשרדי הייטק, תעשיה קלה ומודרנית, חזית מסחרית בקומות הקרקע ומשיכת חברות במבנים החדשים כעוגנים לאזור התעשייה כולו.
אזור תעשייה

במקביל לשדרוג אזור התעשייה הקיים, מקדמת העירייה את הרחבתו של האזור ב-230 דונם נוספים. לצורך הרחבת הפארק יש לשנות את ייעוד הקרקע מקרקע חקלאית לקרקע המיועדת להקמת מבני תעשייה, תעסוקה, שירותים ומסחר, בנייני ציבור וחניונים. באזה”ת החדש יושם דגש על נושא איכות הסביבה, כך שלא יותרו שימושים בעלי סיכון לזיהום או מטרד סביבתי גבוה. כל מערכת התשתיות כולל חשמל, מים וביוב, טלפון, גז, טלוויזיה וכבלים תהיינה תת קרקעיות. באזה”ת החדש תינתן תשומת לב גם לגגות המבנים אשר יעוצבו כחזית נוספת על מנת להסתיר את המתקנים הטכניים הממוקמים על גבם. בנוסף לדאגה לחזית המבנים, תינתן התניה למתן היתר בניה למשרדים שידרשו לעמוד בתקן בניה ירוקה 5281 בדרגת כוכב אחד לפחות.

ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי:” בעקבות הסכמי הגג, קריית ביאליק עתידה לקלוט תושבים חדשים רבים, לכן נושא התעסוקה הוא כה חשוב. אני פועל מול כל הגורמים הממשלתיים בכדי לקדם ולהגדיל את אזורי התעסוקה, התעשייה והמסחר בקריית ביאליק. אני מאמין כי על הממשלה לצד קידום נושא הדיור, לפעול ביתר שאת בנושא של יצירת מקומות תעסוקה. הצגתי את עמדתי בפני וועדת הפנים של הכנסת וקראתי לממשלה לשנות את התמהיל בין בתי המגורים לבין התעסוקה”.

 

בתמונה: אחת החלופות שהוצגו. משרד פייביש אדריכלים.

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה