עיריית קריית ביאליק מתנגדת לכריתת העצים בטיילת שמעון פרס

עיריית קריית ביאליק מתנגדת לכריתת העצים בטיילת שמעון פרס

 

בעקבות ערעור העירייה הוקפא רישיון הכריתה

רישיון לכריתת 26 עצי אקליפטוס שניתן לחברת חשמל לאורך טיילת שמעון פרס (הגדורה) הוקפא עד להחלטת פקיד היערות הארצי בעקבות ערר שהגישה עיריית קריית ביאליק.

חברת החשמל הגישה בקשה לפקיד יערות ממשלתי לכרות 26 עצי אקליפטוס בסמוך לקו מתח עליון לאורך נחל הגדורה- טיילת שמעון פרס. הנימוק הוא בטיחות קווי המתח הגבוה והעליון העוברים בסמוך לשורת העצים.

עיריית קריית ביאליק התנגדה למהלך. בסיור שנערך עם נציגי חברת החשמל ופקיד היערות הממשלתי במחוז חיפה, הדגיש ראש העיר אלי דוקורסקי, את חשיבות העצים

בטיילת, שלאורכה צועדים, רצים ורוכבים מדי יום אלפי תושבים. דוקורסקי דרש להסיר רק את הענפים המפריעים ולא את העצים עצמם או לחלופין לבצע שתילה של עצים חדשים, נמוכים יותר, במקום אלו שיכרתו.
עצים.

למרות התנגדות העירייה פקיד היערות הנפיק רישיון לחברת החשמל לבצע את הכריתה. עיריית קריית ביאליק הגישה ערעור רשמי בו צוין כי חברת החשמל לא הציגה בחינה אמיתית של החלופות לכריתת העצים

וכריתתם מהווה פגיעה חמורה בתושבי העיר הפוקדים את הטיילת. לפי כך, דרשה העירייה לעצור את ההליך ולחייב את חברת החשמל להתחייב לשתילת עצים חדשים שלא מהווים סכנה לקווי מתח עליון.

היום (יום ג) התקבלה ההחלטה: רישיון שניתן לחברת החשמל לכריתת העצים יוקפא עד לקבלת ההכרעה על ידי פקיד יערות ממשלתי.

צילום: טיילת שמעון פרס

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה