עיריית קריית ביאליק נמנית עם 9 ערים בעלות דירוג חיובי לפי יחסן לקהילה הלהט”בית.

עיריית קריית ביאליק נמנית עם 9 ערים בעלות דירוג חיובי לפי יחסן לקהילה הלהט”בית.

נשיא המדינה יצחק הרצוג קיבל לידיו את דו”ח “המדד העירוני הגאה” שבחן את המענים והשירותים ברשויות המקומיות עבור הקהילה הגאה

לרגיל פתיחת חודש הגאווה, האגודה למען הלהט”ב הגישה היום (שלישי) לנשיא המדינה יצחק הרצוג את “המדד העירוני הגאה”, אשר בדק המענים והשירותים ברשויות מקומיות בישראל עבור הקהילה הגאה בשנת 2021.

קריית ביאליק זכתה במקום ה 9 במדד. הערים נבדקו בהתאם ליחסן החיובי לקהילה הגאה.

מנתוני המדד עולה כי עיריית קריית ביאליק מקדמת מדיניות חיוביות ובולטת בעשייה למען רווחת קהילת הלהט”ב. ישנה בעיר קהילה להט”בית מגובשת וצומחת. העירייה רואה בקידום הקבוצות השונות ככלל, וקהילת הלהט״ב בפרט, כעניין מהותי וחשוב ומעניקה תשתיות ומשאבים לנושא. העירייה משקיעה בתרבות, חינוך, רווחה, נראות וביטחון של הקהילה הלהט”בית.
IMG-20220606-WA0047

ראש העיר אלי דוקורסקי   ציין את חשיבות תפקודה של הרשות המקומית בקידום הקהילה: ” “אני רואה חשיבות רבה בשיח פתוח, פלורליסטי ומגוון אשר נותן מקום לכולם.  בעירנו אנו מפעילים תוכניות חינוכיות מגוונות על מנת לחנך לסובלנות, סבלנות וקבלת כל אדם באשר הוא אדם “.

רק לאחרונה יצאו מנהלי המחלקות והאגפים בעיריית קריית ביאליק ליום הכשרה להיכרות עם הפעולות שמבצעת עיריית תל אביב לטובת הקהילה הגאה.

הערים המצטיינות הן תל אביב- יפו, ראשון לציון, גבעתיים, רמת גן, הרצליה, חיפה, רמת השרון, כפר סבא, מודיעין- מכבים רעות, פתח תקווה, שהם, נתניה, קריית ביאליק, גני תקווה, אשדוד ובאר שבע.

נשיא המדינה יצחק הרצוג: “חודש הגאווה כשמו כן הוא: הזדמנות להביט בגאווה רבה על הדרך המרשימה שעשתה הקהילה הגאה, דרך שבבסיסה החופש של כל אדם לחיות את זהותו כפי שהיא”.

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה