פלטפורמה חינוכית דיגיטלית לילדי גני הילדים

פלטפורמה חינוכית דיגיטלית לילדי גני הילדים

 

עיריית קרית אתא מפעילה את פרויקט “גוגלה” בגני הילדים המעניק כלים והרגלי שימוש בסביבה דיגיטלית

גוגלה” הוא מיזם לפיתוח כלים ממוחשבים למידע ולתקשורת, המיועדים לקידום החינוך וההתפתחות של ילדים צעירים, אשר עדיין אינם שולטים בקריאה וכתיבה, ולהכין אותם לעולם המתוקשב שלתוכו הם גדלים.

עיריית קרית אתא מפעילה פרויקט זה בכל גני החובה בעיר במטרה לאפשר למידה חדשנית מקוונת כבר מגיל צעיר בגן ובבית ללמידה חווייתית מהנה בסביבה דיגיטלית. 

גני הילדים קיבלו ציוד מיחשוב מתקדם, מקרן, מסך ועזרים נוספים, כאשר הילדים נחשפים לתחומי דעת שונים ומפתחים מיומנויות חקר מדעיות, כישורי אוריינות וכתיבה לצד יכולת דיגיטלית בחוויה שכולה משחק והנאה וכחלק מתוכנית הלימודים השנתית.
גוגלה בגנים

הפלטפורמה מיועדת לגיל הרך (4-8), וכוללת 4 כלים: מנוע חיפוש, דוא”ל מאובטח, גיליון אלקטרוני ומעבד תמלילים המאפשרת לילדים שטרם שולטים בקריאה וכתיבה לרכוש הרגלי שימוש נאותים ואתיים בסביבה דיגיטלית. השימוש בארבעת הכלים הללו מצייד את הילד ב”ארגז כלים” עדכני לימינו ונועד להכין את הילדים לעולם החקר המתוקשב לתוכו הם גדלים, כדי שיוכלו לפעול בו בהווה ובעתיד בצורה מיטבית. הכלים תואמים את התפתחות הילדים ומאפשרים להם פעילות במחשב כמו זו של המבוגרים: חיפוש מידע, מענה לשאלות, התכתבות עם חברים וקרובים וכל זאת באופן נגיש ובטוח. 

ראש העיר, יעקב פרץ:” פרויקט זה הינו נדבך נוסף בהשקעה בחינוך ילדי העיר כאשר מטרת הפרויקט  היא להכין את ילדי הגנים לתפקוד מיטבי בעולם המתוקשב לתוכו הם גדלים, וזאת בסיוע כלים עכשוויים ורלוונטיים אשר תואמים את התפתחותם ועולמם, ומאפשרים להם לממש את מרב הפוטנציאל הגלום בהם. “

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה