פרויקט הנצחת חללים ע”י תלמידי רוגוזין ואולפנית שחם

פרויקט הנצחת חללים ע”י תלמידי רוגוזין ואולפנית שחם

פרויקט הנצחת חללים ע”י תלמידי רוגוזין ואולפנית שחם

טקס מרגש להענקת אלבומי הנצחה למשפחות שכולות במסגרת פרויקט “לכל חלל יש שם”, התקיים בשבוע שעבר בבית יד לבנים בקרית אתא.

הטקס נערך במעמד ראש העיר יעקב פרץ וממלא מקומו עו”ד מיימון טולדנו,  יו”ר ארגון יד לבנים עו”ד\ ד”ר מתי אבני, ד”ר אדיר זלצר מייסד תכנית ההנצחה בישראל ונציגי יד לבנים ביניהם רכז הסניפים הארצי ירון בסקינד.

במסגרת המיזם הייחודי הנערך בשיתוף עיריית קרית אתא, משרד החינוך, ארגון יד לבנים ומדרשת אורנים נפגשים תלמידים מהחטיבה העליונה “רוגוזין” ומאולפנית שח”ם עם משפחות שכולות ונחשפים לסיפור חייהם.

ראש העיר יעקב פרץ  בפרוייקט להנצחת חללים

ראש העיר יעקב פרץ בפרוייקט להנצחת חללים

בשנת הלימודים החולפת, נפגשו התלמידים בבתיהם של המשפחות, נחשפו לתחנות בחייו של כל חלל אותו הנציחו תוך שימת דגש על  תחביביו וחלומותיו. כל החומרים הכתובים לצד התמונות נאספו ותועדו לכדי אלבום הנצחה שהוגש למשפחות בערב זה.

ד”ר מתי אבני, יו”ר בית יד לבנים בקרית אתא ציין כי תהליך ההנצחה מאפשר למשפחות השכולות  לזכור, לדבר ולשתף במסע הזיכרון האישי והפרטי ומאפשר לדור הצעיר להתוודע לאומץ ליבם של היקרים אשר בנופלם ציוו לנו את החיים.

יעקב פרץ, ראש עיריית קרית אתא: ” גבורת הנופלים במערכה, מצטרפת לגבורה המיוחדת של משפחותיהם – ההתמודדות היומיומית עם האובדן. מפעל הנצחה זה, מסמל את הנחישות, את ההקרבה העצמית למען מטרה נעלה ואת תחושת השליחות המהווים את העקרונות שהנחילו החללים למדינת ישראל. יהי זכרם ברוך”

 

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה