קריית אתא-יום עיון בנושא היערכות לשעת חירום

יום עיון בנושא היערכות לשעת חירום

לראשונה התכנס פורום גורמי החירום של צה”ל, פיקוד העורף, המשטרה , וגורמי ההצלה במטרה ליצור שיתוף פעולה ולבנות תשתית איתנה לעבודה בשעת חירום

בעקבות יוזמה של ראש העיר יעקב פרץ ומפקד תחנת זבולון, נצ”מ קובי קרני, ליצור שיתוף פעולה פורה בין כל גורמי החירום נערך השבוע לראשונה פורום החירום הראשון המורכב מנציגי העירייה ביניהם יהודית מלכא סמנכלית העירייה, נציגי צה”ל ופיקוד העורף ביניהם סא”ל אמיר סרי, נציגי המשטרה ונציגי מד”א ואיחוד הצלה, במטרה לגבש תשתית איתנה לעבודה בשעת חירום, לגבש יעדים ומטרות משותפות ולשלב בין כל המערכות בצורה המיטבית ביותר.

שעת חירום

יום העיון כלל הדרכות והרצאות וכן סיור היכרות עם האתרים הרלוונטיים בעיר לשעת חירום ביניהם: יוספטל, שכונת בן עמי, הוגו מול רוקרית פרוסטיג כולל תרגול תרחישי חירום במוסדות חינוך וציבור.

מפיקוד העורף נמסר כי:” נפת המפרץ הינה הנפה המאתגרת ביותר כאשר קרית אתא מהווה את חוד החנית בנושא זה לאור ההיערכות ההולמת והתרגולים השוטפים. אחד מתפקידי  גורמי הביטחון והרשויות הוא לשמור על התושבים בחירום ולהתכונן בזמן שיגרה במטרה להגביר את החוסן הלאומי ולאפשר למקבלי ההחלטות חופש פעולה.”

ראש העיר, יעקב פרץ: “איחוד כל גורמי הביטחון למטרה משותפת של בטחון הציבור מסייעת להיערכות נכונה ולמתן מענה מיטבי לתושבים בזמן חירום. ללא שיתופי הפעולה בין הרשות, הצבא וגורמי החירום וההצלה לא נוכל להתמודד עם תרחישי החירום אשר לצערנו עלולים להתרחש בכל רגע. “

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה