קריית אתא-נחנך מרכז דיגיטלי במעמד ראש העיר יעקב פרץ ושר המדע

קריית אתא-נחנך מרכז דיגיטלי במעמד ראש העיר יעקב פרץ ושר המדע

השקת “המרכז דיגיטלי” בקרית אתא – 

מרכז ראשון מסוגו באזור שיעניק קורסים מקצועיים במחשב ללא עלות
הטקס נערך במעמד שר המדע והטכנולוגיה, ח”כ אופיר אקוניס וראש עיריית קרית אתא יעקב פרץ

ראש העיר יעקב פרץ:
” בעידן בו מרבית השירותים הופכים להיות דיגיטליים, איננו יכולים להשאיר את התושבים ללא כלים מתאימים “

השבוע (יום ג’) השיקו שר המדע והטכנולוגיה, ח”כ אופיר אקוניס וראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ את המרכז הדיגיטלי החדש בקרית אתא המהווה בית למדע וחדשנות בקהילה ומציע קורסים במחשבים ללא עלות לתושבי העיר. 

השקת המרכז בקרית אתא, הוא חלק ממיזם ארצי של משרד המדע והטכנולוגיה להקמת מרכזי חדשנות ומדע ברשויות המקומיות במטרה לצמצם את הפער הדיגיטלי בישראל והוא מופעל ע”י עיריית קרית אתא ורשת המתנסים העירונית.

במרכז קיימות 2 כיתות לימוד דיגיטליות חדשניות עם עשרות עמדות מחשב, שם יוכלו תושבי העיר, נוער, מבוגרים וגיל הזהב, לקבל קורסים ללא תשלום במגוון רחב של נושאים בתחום המחשוב, האינטרנט והרובוטיקה.
בשלב זה, פועלים במרכז 8 קורסים שונים אשר נותנים מענה לצעירים ומבוגרים כאחד.
מרכז דיגיטלי 3

המרכז הדיגיטלי מציע עשרות קורסים המיועדים גם ל”מתקדמים” (בעלי ידע מוקדם במחשבים) כדוגמת בניית אתרים, אפליקציות או רובוטיקה, וגם קורסים בסיסיים להכרת המחשב עבור אוכלוסיות שמעולם לא נכנסו לאינטרנט או שכלל לא מכירים את פעולות המחשב.
לדוגמא הכרת התוכנות וורד, פאוור פוינט, אקסל, מערכת הפעלת ה- outlook ועוד.

לדברי שר המדע והטכנולוגיה, ח”כ אופיר אקוניס: ” מטרתם של מרכזי “דיגיטלי” של משרד המדע והטכנולוגיה היא להנגיש לכלל האוכלוסייה ידע טכנולוגי שימושי. המרכזים שפועלים במספר מוקדים בארץ, כמו פה בקרית אתא, מהווים בשורה ענקית לכל התושבים שמוזמנים להגיע ולקחת חלק במגוון קורסים בתחומי המחשב, האינטרנט והרובוטיקה והכל ללא תשלום. “.
מרכז דיגיטלי 4

ראש העיר, יעקב פרץ הודה לשר על הפרוייקט המבורך וציין כי העירייה משתתפת באופן קבוע  בכל פרוייקט קהילתי של משרד המדע לרווחת התושבים.
לדבריו: “המרכז הדיגיטלי בקרית אתא מאפשר לכלל תושבי העיר, ילדים, בוגרים ומבוגרים, לקבל הכשרה במגוון תחומים ללא עלות.
העובדה שאנו מעניקים לילדים את הכלים להשיר את עולמם ובה בעת להכשיר את האוכלוסייה הבוגרת להתחבר למציאות הטכנולוגית היא שהופכת את החברה הישראלית לחזקה יותר.” 

עוד הוסיף כי” בעידן בו מרבית השירותים הופכים להיות דיגיטליים, איננו יכולים להשאיר את התושבים ללא כלים מתאימים “.

 

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה