קריית אתא-תלמידי רוגוזין ממציאים פטנטים חדשניים

קריית אתא-תלמידי רוגוזין ממציאים פטנטים חדשניים

 

התלמידים הציגו את הרעיונות שלהם בפני ועדת שופטים של עמותת יוניסטרים

בשבוע שעבר (יום ה’) התקיימה ועדת GONOGO של עמותת יוניסטרים לתלמידי חטיבת “רוגוזין א'” בקרית אתא. הועדה התקיימה במפעל “אלוטון” בקריית אתא.

עמותת יוניסטרים היא עמותה אשר מקדמת יזמות עסקית לבני נוער בכל רחבי הארץ במטרה לחבר אותם עד כמה שאפשר לעולם העסקים וההייטק.בוועדה הציגו החניכים בפני צוות השופטים 3 מיזמים עליהם עבדו התלמידים משך החודשים האחרונים בתקווה כי יקבלו אישור מהשופטים לצאת לדרך ולפתח אותם.

המיזמים אותם הציגו החניכים הם:

מגן סולארי לטלפון הנייד- מגן אשר יוכל להתלבש על כל טלפון נייד, לצבור אנרגיית חשמל, ולשמש כמטען נייד לכל דבר ועניין בעת הצורך.

משמרות זה”ב חכמות- החניכים פיתחו חיישן אשר יוכל לזהות התקרבות של הולכי רגל למעבר החצייה ובהתאם לחסום את תנועת הרכבים בכביש על ידי מחסום ובכך לווסת את תנועת התלמידים בבטחה המקסימלית.

דוד חכם- דוד שמש אשר יחובר למערכת שתוכל להקרין בזמן אמת במקלחת את כמות המים החמים (בליטרים) שנשארו ולעזור להחליט האם להיכנס להתקלח או להדליק את הדוד לעוד פרק זמן מסויים.

לאחר שהציגו החניכים בפרזנטציה מצויינת את המיזמים בפני השופטים, נבחר ברוב קולות מיזם משמרות הזה”ב החכמות אותו יפתחו התלמידים במהלך השנה.

תלמידי רוגוזין

תלמידי רוגוזין

במקביל נערך ע”י משרד החינוך במחוז חיפה יריד חקר מדעי ופתרון בעיות “קיימים ומקיימים” במסגרתו זכה בית ספר חטיבה ב’ רוגוזין  באות הצטיינות בהצגת פטנט טכנולוגי ועלה לשלב הארצי.

במסגרת התחרות הציגו תלמידי בית הספר  פטנט שהמציאו בהובלתה של רכזת המדעים שמחה בנימין. מדובר  במערכת אקולוגית ירוקה להוצאת אויר חם מחלל רכב חונה ביום חם. החידוש במערכת זו הוא התקנת הפאנלים הסולאריים על גג הרכב. המצאת מערכת מיוחדת זו מאפשרת הצלת חיי פעוטות אשר נשכחו ברכב, צמצום חוסר הנוחות והפגיעה האפשרית עקב טמפרטורות גבוהות בכניסה לרכב והגנה על החלל הפנימי של הרכב.

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה