קרית אתא ציינה יום הניצחון על גרמניה הנאצית 

קרית אתא ציינה יום הניצחון על גרמניה הנאצית 

 

עיריית קרית אתא ציינה את יום הניצחון על גרמניה הנאצית בטקס הוקרה שנערך השבוע לוטרנים, תושבי העיר. 

ביום זה מעלים על נס את תרומתם של 1.5 מיליון היהודים שלחמו במלחמת העולם השנייה בצבאות בעלות הברית וביחידות הפרטיזנים, ובהם חצי מיליון יהודים שלחמו בצבא האדום של רוסיה הסובייטית. יותר מ-250,000 חיילים יהודים נהרגו במלחמת העלם השנייה, רובם חיילים בצבא האדום וביחידות הפרטיזנים. כ-200,000 לוחמים יהודים זכו באותות הצטיינות על לחימתם.

ראש העיר, יעקב פרץ בירך את המשתתפים ואמר כי:” עיריית קרית אתא מוקירה את פועלם של הוטרנים, ותיקי מלחמת העולם השנייה, אשר אפשרו את הקמתה של מדינת ישראל.
בקרית אתא ההוקרה על פועלכם הפכה למסורת אשר נועדה לשמר ולהנציח מפעל גבורה זה. מסורת זו מדגישה את האחדות בין עולים ותושבים ותיקים, בין לוחמים ובין ניצולים, תוך שמירה על צביונו של העם היהודי ואהבת המולדת.”
ערב הוקרה וטרנים 3

הטקס כלל הופעה מרגשת של מקהלת העולים עם שירי ניצחון נוסטלגיים ומופע של הזמרים: מיכאל גאיסינסקי, רוסלן רודני, יוליה פלכין ותיאטרון אימושיין.  

ארגון הווטרנים של מלחמת העולם השנייה מאחד את ותיקי המלחמה אשר לחמו בנאצים בחזיתות שונות, ובעיקר בצבא האדום של ברית המועצות לשעבר. קרית אתא מונה כ- 80 ווטרנים אשר פועלים בבית גלזר ואף מפעילים שם מוזיאון וטרנים ייחודי ומרתק. במוזיאון נאסף חומר רב על היהודים שהשתתפו במלחמה ושזכו באותות ועיטורים על גבורתם.

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה