ק. אתא-ועדה בנושא היערכות הרשות לרעידות אדמה ולשעת חירום בקריית אתא

ערוכים לשעת חירום
ועדה בנושא היערכות הרשות לרעידות אדמה ולשעת חירום בקרית אתא

ועדת הביקורת בנושא היערכות הרשות לשעת חירום התקיימה בשבוע שעבר בעיריית קרית אתא בהשתתפות ראש העיר יעקב פרץ, ראשי המכלולים, מנהלי המחלקות, נציגי פיקוד העורף, המשטרה, רח”ל (רשות החירום הלאומית), פס”ח (פינוי לשעת חירום, סעד וחללים) ביניהם אל”מ צביקה צורן, מפקד מחוז חיפה, אל”מ איציק בילט מפקד נפת המפרץ וראש היקל”ר, סא”ל ד”ר אמיר סרי.

הועדה בדקה את היערכות המחלקות השונות בעירייה במצב חירום של רעידת אדמה בעוצמה חזקה, כולל ניתוח תרגילי ההיערכות הרבים שהתבצעו בעיר. במסגרת הפעילות תרגלה העירייה מספר תרחישים  הכוללים את ראשי המכלולים בשיתוף עם פיקוד העורף ומשטרת ישראל. התרחישים כללו  טיפול בנזקי תשתיות מים, ביוב, חשמל, כבישים ותחבורה, פינוי נפגעים, טיפול בחללים ומתן שירותי רווחה וסעד לתושבים. העירייה הציגה את משמעויות הנזקים ואת תוכנית הטיפול המיידית.

אל”מ איציק בילט מפקד נפת המפרץ מסר כי:” נפת המפרץ הינה הנפה המאתגרת ביותר כאשר קרית אתא מהווה את חוד החנית בנושא זה לאור ההיערכות ההולמת וניהול מערך מתנדבים מהגדולים באזור.” לדבריו:” תפקידנו לשמור על התושבים בחירום ולהתכונן בזמן שיגרה במטרה להגביר את החוסן הלאומי ולאפשר למקבלי ההחלטות חופש פעולה.”

נציגי פיקוד העורף שיבחו את העירייה על מוכנותה לשעת חירום ועל ביצוע תרגילי היערכות מעל לממוצע המחויב ע”פ חוק ברשות מקומית.

ביקורת ועדת מלח

יעקב פרץ, ראש עיריית קרית אתא:” לנושא מוכנות הרשות המקומית בשעת חירום ישנה השפעה ישירה ומיידית על מצב הביטחון האישי של התושבים. עיריית קרית אתא משקיעה את מירב המשאבים בנושא הביטחון האישי של כל תושב ואנו ערוכים לכל  כנדרש לשעת חירום.”

 

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה