רעידת אדמה-ביאליק פורשת מאיגוד ערים לאיכות הסביבה

%d7%93%d7%95%d7%a7%d7%95-1

 

 

 

 

 

 

 

עיריית קריית ביאליק החליטה לפרוש מאיגוד ערים חיפה להגנת הסביבה
אולם החלטה זו עדיין כפוכה לאישורו של שר הפנים

מועצת עיריית קריית ביאליק אישרה בישיבתה האחרונה הצעת החלטה שהגיש לה ראש העיר, אלי דוקורסקי, לפרוש מאיגוד ערים חיפה להגנת הסביבה וזאת על רקע חוסר שביעות רצונה של העירייה מהתנהלות האיגוד.

החלטת המועצה לפרוש מאיגוד הערים חיפה להגנת הסביבה טעונה על פי החוק את אישור שר הפנים. ללא כל קשר להחלטת השר, תקפיא עיריית קריית ביאליק את השתתפותה בתקציב האיגוד החל מ-1.1.17 (ההשתתפות בתקציב 2016 כבר הועברה). נציג העירייה במועצת האיגוד יגיש את התפטרותו מחברותו באיגוד. מועצת העיר דורשת משר הפנים לפרק את איגוד הערים ולהעביר את סמכויותיו למשרד להגנת הסביבה.

“ההחלטה על הפרישה מאיגוד ערים הגיעה לאחר אכזבה ארוכה מהתנהלותו הכושלת של האיגוד”, אמר ראש העיר, אלי דוקורסקי, בישיבת מועצת העיר. “כראש עיר, אני מקבל מדי חודש את נתוני הניטור מהאיגוד ולפיהם אני יכול להאמין שאני ראש רשות בשוויץ ולא במפרץ חיפה. לעולם לא דווחתי על חריגות זיהום אוויר או נתוני ניטור המצביעים על זיהום. מצד אחד זה משמח, אך מצד שני אנו חיים כאן ונחשפים למציאות שונה”, אמר דוקורסקי.

בעקבות תחקיר, ששודר בשבוע שעבר בתקשורת הארצית, ממנו עלה, כי במהלך שנת 2016 נמחקו מאתר איגוד ערים חיפה להגנת הסביבה למעלה מ-600 נתוני ניטור שהצביעו על חריגות זיהום אוויר בתחנות הניטור ברחבי מטרופולין חיפה. כמו כן, במקרים מסוימים לא בוצע ניטור בזמן הפעלת הלפיד במפעל “כרמל אולפינים”. דוקורסקי הוסיף כי כל הרשויות במטרופולין חיפה מעבירות משאבים רבים לטובת איגוד ערים חיפה, אך בפועל האיגוד אינו אפקטיבי ואין לו כל אמירה שתורמת לצמצום זיהום האוויר במפרץ חיפה, “האיגוד אינו מחווה דעתו על השפעות סביבתיות של תוכניות בניה משמעותיות להן עלולה להיות השפעה סביבתית”. דוקורסקי מאמין כי “על האיגוד להתבטל ולהעביר את הפעילות והאחריות למשרד להגנת הסביבה”.

כאמור החלטת מועצת העיר תיכנס לתוקף ב-1.1.17 גם אם עד אז לא יתקבל אישור שר הפנים הרב אריה דרעי.

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה