שכונת חדשה קמה ושמה בישראל: נאות ביאליק

שכונת חדשה קמה ושמה בישראל: נאות ביאליק

%d7%94%d7%a0%d7%97%d7%aa-%d7%90%d7%91%d7%9f

 

כ-1500 יחידות דיור שווקו בשכונה החדשה בקריית ביאליק-נאות ביאליק

במעמד שר האוצר ויו”ר מפלגת כולנו, משה כחלון, הונחה אבן הפינה לשכונה החדשה הגדולה בצפון: נאות אפק בקריית ביאליק
רשות מקרקעי ישראל מעבירה הילוך: 1,484 יחידות דיור כבר שווקו בשכונת נאות אפק הנבנית בקריית ביאליק.

השר כחלון:
“טקס הנחת אבן הפינה היום הוא בגדר חזון שקורם עור וגידים. שיתוף הפעולה של הגורמים הממשלתיים עם עיריית קריית ביאליק מביא לתוצאות חסרות תקדים בדמות תכניות שהופכות לבתים של משפחות צעירות בקצב אדיר”. עוד אמר כחלון בטקס : ” נאות אפק היא דוגמא ומופת למשפט הידוע שכשאר רוצים הכל אפשרי. שיווקנו כאן כבר קרוב ל – 1,500 דירות ואנחנו מתכוונים להמשיך, להסיר חסמים ולהאיץ את קצב השיווק. ערים כמו קריית ביאליק מוודאות שהעיר תשאר צעירה ותוססת, ערים שלא דואגות לדור העתיד שלהן למגורים ידעכו”.
כחלון הודה לראש העיר, אלי דוקורסקי, על שיתוף הפעולה ועל ההירתמות של קריית ביאליק לפתרון משבר הדיור הלאומי.

בטקס השתתפו, ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, ראשי ערים מהצפון ומקבלי החלטות במשרדי ממשלה. “מדובר באירוע היסטורי שיאפשר לנו לממש את הביקושים הרבים לדיור בקריית ביאליק שלא מומשו בהיעדר היצע דירות”, אמר דוקורסקי.  “בקריית ביאליק מרבית עתודות הקרקע של מטרופולין חיפה. במקביל להיקפי הבנייה הדרמטיים יורחבו אזורי התעסוקה של קריית ביאליק, שיבטיחו את האיתנות הכלכלית של העיר”, הוסיף ראש העיר. דוקורסקי בירך על האפשרות לממש את חזון הרחבת העיר ומתן אלפי פתרונות דיור לצעירים ולמשפרי דיור המבקשים לבנות את ביתם בעיר איכותית המעניקה רמת שירותים מוניציפאליים גבוהה ושהשקעתה בחינוך פר תלמיד מציבה אותה במקום הראשון בארץ בין העיריות בישראל.
מדובר בשכונת מגורים חדשה אשר מוקמת בקריית ביאליק במסגרת “הסכם הגג”, עליו חתמו לפני כשנתיים משרד האוצר, משרד השיכון, רשות מקרקעי ישראל ועיריית קריית ביאליק.

שכונת “נאות אפק” החדשה נבנית משני צדי כביש עוקף הקריות. היא מוקמת על קרקעות המדינה, שהועברו לתחום השיפוט של קריית ביאליק להשלמת העיר ממזרח. השכונה תבנה מזרחית לשכונת צור שלום הותיקה. בסמוך לשכונה ממוקמת שמורת הטבע “עין אפק”, כך שהשכונה מאפשרת את השילוב הנדיר בין טבע ועיר. בשכונת ייבנו 4,573 יחידות דיור. עד כה שווקו 1484 יחידות דיור. השכונה פופולארית גם בקרב משתתפים בהגרלת “מחיר למשתכן”, המודעים לכך שהיא מקושרת לכבישים 2 ו-4 לחיפה ותל אביב ובעוד כשנתיים, היא תתחבר ישירות אל כביש 6, דרך מחלף סומך החדש”.

בשכונה, בנוסף לתמהיל מגוון של בניינים ודירות, יוקמו מבני מסחר ומשרדים, מבני ציבור , חינוך ותרבות ופארק שכונתי מרכזי. הדירות ייבנו ב-12 מתחמי מגורים. במסגרת הקמת השכונה תקים חברת “נתיבי ישראל” את מחלף שדרות חן (ביאליק צפון), יוטמנו 2 קווי מתח עליון ו-11 קווי מתח גבוה ברצועת תשתיות בסמוך לכביש עוקף הקריות, יונח מובל ניקוז לים, שיעבור דרך קריית מוצקין וקריית ים, יוסט נחל הנעמן ועוד פרויקטי תשתיות מרכזיים להתפתחות האזור כולו. בשכונת נאות אפק החדשה אמורים להתגורר כ- 16,000 נפש. הקמת שכונת המגורים נאות אפק, מנוהלת על ידי חברת הניהול והפיקוח ח.פ.ת, בפרויקט משותף למשרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל וקריית ביאליק

השכונה תתאפיין בבנייה רוויה לצד דופלקסים וקוטג’ים צמודי קרקע ונמצאת בשלב מתקדם של הנחת התשתיות, במהלכו מתרומם מפלס השכונה לגובה של חמישה מטרים מעל לקרקע. בשכונה יוקמו בית ספר מקיף ובו 48 כיתות לימוד, מבני ציבור, שטחים ירוקים, מסלולי אופניים ועוד.

בנייני הדירות בשכונה יוקמו עד לגובה של 25 קומות. הדירות בפרויקט תהיינה בנות 4-6 חדרים והמפרט יכלול מרפסות וחניות, חלקן תת-קרקעיות. חלק ניכר מכלל הדירות בשכונה ישווק בשיטת “מחיר למשתכן” של רשות מקרקעי ישראל המיועדת לרוכשי דירה ראשונה בפריפריה או ביישובים חדשים. אל מכרזי הדירות במתכונת מחיר למשתכן רשאים לגשת רוכשים שהינם זכאי משרד השיכון בלבד. זוכה במכרז לא יוכל למכור את הדירה המוזלת בחמש השנים שממועד קבלת המפתח אך יוכל להשכיר אותה בשוק החופשי.

בתמונה: טקס הנחת אבן הפינה בשכונת “נאות אפק”

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה