שר הבריאות יולי אדלשטיין נפגש עם דוקורסקי

שר הבריאות יולי אדלשטיין נפגש עם דוקורסקי

שר הבריאות יולי אדלשטיין  חנך את התחנה לבריאות המשפחה בקריית  ביאליק וביקר יחד עם ראש העיר אלי דוקורסקי בחברת “אל – אב מדחסים” המספקת פתרונות ניידים למכונות הנשמה לבתי חולים
 שר הבריאות יולי אדלשטיין הגיע לביקור בקריית ביאליק יחד עם המשנה למנכ”ל פרופ’ איתמר גרוטו והנהלת משרד הבריאות.

בישיבת העבודה  הציג ראש העיר אלי דוקורסקי את נתוני התחלואה בעיר, את הפעולות שנקטה הרשות בסיוע לתושבים בתקופת הסגר, את ההיערכות לפתיחת שנת הלימודים  ולקחים שהופקו במהלך הגל השני.
שר הבריאות יולי אדלשטיין ציין: ” זו הפעם הראשונה שאני מגיע לקריית ביאליק כשר הבריאות, אך מכיר היטב את העיר ואת העשייה בה מתפקידיי הקודמים. קריית ביאליק היא עיר שמנוהלת בשקיפות ויעילות, עיר שיוזמת ונוקטת פעולות בכדי להקל על תושביה בהתמודדות עם משבר הקורונה”.
בהמשך הביקור חנך השר אדלשטיין את התחנה לבריאות המשפחה בצור שלום שנבנתה לפי סטנדרטיים עכשוויים והותאמה לצרכי האוכלוסייה המבקרת בה. השר אדלשטיין התרשם מהמקום המזמין, מהאווירה המשפחתית ומהצוות המסור.

הביקור נחתם  בחברת “אל – אב מדחסים” הממוקמת בפארק התעשייה והמסחר קריית ביאליק.
החברה מבצעת פרויקט רחב היקף לתכנון, ייצור והספקת מערכת לייצור חמצן נשימתי לשימוש כלל בתי החולים בארץ.
בעת משבר הקורונה חברה “אל – אב מדחסים” למשרדי הביטחון והבריאות לפרויקט הספקת מתקני חמצן ניידים המשמשים למכונות הנשמה.
20200825_151215

במסגרת הפרויקט מספקת החברה 23 מערכות לייצור חמצן נשימתי בעלות יכולת הספקת חמצן עבור כ- 2000 מונשמי קורונה. מדובר במכולה שמאפשרת חיבור ל- 50 מיטות הנשמה.
מכולה זה יכולה להתנייד מבית חולים אחד לשני בהתאם לעומס בחולים הקיים באותה העת.
המערכת מסופקת בימים אלו לכלל בית החולים בארץ ואף נמכרת למספר הארצות בחו”ל.
ראש העיר קריית ביאליק,  אלי דוקורסקי: “אני גאה כי חברה מקריית ביאליק הייתה הראשונה לפתח מתקן נייד בכדי להתאים את תהליכי הייצור לצרכי השעה ומחסור במכונות הנשמה. בביקורי במפעל התרשמתי עמוקות מיצירתיות ויוזמה מחד, איכות ועמידה בדרישות מחמירות של משרד הבריאות מאידך. ישר כוח! “

בתמונה: שר הבריאות יולי אדלשטיין עם ראש העיר אלי דוקורסקי
            

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה