יולי 18, 2024

תלמידי קריית החינוך אורט קריית ביאליק זכו במקום הראשון בתחרות הארצית של משרד החוץ “שגרירי העתיד”

אמש (17.03.24) התקיים שלב הגמר של התחרות הארצית של משרד החוץ  ״שגרירי העתיד״. קבוצת תלמידים מאורט קריית ביאליק זכתה במקום הראשון .

מדובר בפרויקט, פרי יוזמתו של משרד החוץ  – קורס יוקרתי אשר מכשיר את בני הנוער להצטרף לדור העתיד של הדיפלומטיה הישראלית ולקבל כלים להתמודדות הסברתית ברשתות החברתיות.

הקורס הייחודי שהופעל על ידי אגף לדיפלומטיה ציבורית במשרד החוץ בהובלת מכון יעדים, מעודד בנות ובני נוער ליזמות, לפיתוח חדשנות וקידום יעדי ההסברה הישראלית בחו”ל.

במהלך הקורס היה על התלמידים לפתח יוזמות הסברתיות שהוגשו לחבר השופטים. קריית החינוך אורט קריית ביאליק נבחרה מתוך 15 היוזמות הסופיות שעלו לגמר אשר נבחרו ע”י ועדת שיפוט מקצועית בראשות דן אוריין, מנהל המחלקה לדיפלומטיה ציבורית במשרד החוץ, ובהשתתפות נציגי משרד החוץ, מרכז השלטון המקומי ומכון יעדים.

אירוע הגמר התקיים במעמד שר החוץ, ישראל כץ, ובהשתתפות נציגי משרד החוץ, ראשי רשויות  מקומיות ובעלי תפקידים מובילים ברשויות המקומיות.

היוזמה שנבחרה לייצג את אורט קריית ביאליק היה פרויקט משקפי VR, המיזם שמדמה באמצעות משקפי המציאות המדומה שלושה אירועים: מסיבת הנובה, החטיפות בבסיסים הצה״ליים והזוועות ביישובי עוטף עזה. המעבר בין אירוע לאירוע  נבנה דרך מנהרות החמאס אשר מדמות את חוויית החטופים בשבי.

שר החוץ, ישראל כץ : “שמחתי להיות נוכח בסיום פרויקט “שגרירי העתיד” של משרד החוץ. פגשתי עשרות בנות ובני נוער מוכשרים מכל רחבי הארץ. בעת הזו במיוחד, אנו זקוקים לכל אחד ואחת מהם למערכה ההסברתית שאנחנו מובילים כדי לגייס אלינו את דעת הקהל העולמית”.

ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי , בירך את התלמידים: ” אתם מהווים מכפיל כח משמעותי במאמץ ההסברתי הלאומי. אתם החלוצים של משרד החוץ בתחום זה. אני גאה בכם ומודה לרמי פורת, מנהל קריית בחינוך אורט קריית ביאליק ולירין פרנק, שהובילה את הפרויקט. אני משוכנע כי הכלים והמיומנויות שרכשתם במהלך הקורס יסייעו לכם לקחת חלק פעיל במאבק ההסברתי של המדינה”.

פייסבוק
טוויטר
וואטסאפ
אימייל
הדפס

חדשות אחרונות

לרשותכם רשימת קבוצות הוואטספ להצטרפות לגני הילדים טרום חובה בקריית מוצקיןמוזמנים כל אחד להצטרף לפי שם הגן אליו שובץ הילד/ה גן אלמוג: https://chat.whatsapp.com/ES1fudt4lbp5e1tWSF9T3Vגן אור:https://chat.whatsapp.com/JCQ56M6XiKxLNxb5OlAe8Xגן אהוד א:https://chat.whatsapp.com/LrTw5LEjGGL61WBsEHWJoJגן אלישבע: https://chat.whatsapp.com/J7piyEmwIIx2xaenLxizSjגן בוקסר: https://chat.whatsapp.com/DRe79Jjk9ag3Ipgh9I2pdWגן ברוש ב: https://chat.whatsapp.com/IaEPyfX0bJl68UDrZRwzDqגן דוכיפת:https://chat.whatsapp.com/CMLII9jt5Q4EZ4is0NVFvoגן הרדוף: https://chat.whatsapp.com/JGdM3rcfFmgLVlsqBSqqMSגן השלום:https://chat.whatsapp.com/J6HEfXIspTL2JsumxTBpg8גן חוחית: https://chat.whatsapp.com/Fc5EuPHp8QeBYKBdsBShn7גן כיסופים: https://chat.whatsapp.com/J4O7MrL9c1DHXcjToTtOcHגן משאלה א: https://chat.whatsapp.com/DrwNlJgbVSY2u19Z4NizXhגן משאלה ב: https://chat.whatsapp.com/FUB3GfWkKW53ZjuMyH8RPOגן נופר: https://chat.whatsapp.com/IyWrqvSBwVJ0J3VspnTqf1גן ניומן: https://chat.whatsapp.com/LEwFbDZcncbJ32pZ1N2k4Mגן נתניהו ב:https://chat.whatsapp.com/GazTWBlzzZuI4NGfaf0FpWגן סחלב: https://chat.whatsapp.com/HPJhNBKQ7nYEjKfyZTtwb4גן […]

כביש 4 יצומצם בשל הקמת נתיב נסיעה למטרונית עכו
חדשות אחרונות
קריית אתא-מחנה קיץ באנגלית לתלמידי העיר
ארגון "בני ברית" חילק  מלגות בשווי של כ- 55,000 ₪ לסטודנטים ותלמידים
קורס גידול צמחי מאכל בעיר
נמצא אדום ירוי ללא רוח חיים בקריית חיים
90 תלמידים מחטיבות ביניים חיפה סיימו תוכנית טכנולוגית בסיוע רפא"ל

עיריית קרית אתא ציינה את חודש הקריאה עם שלל אירועים ביניהם מפגשים עם סופרים, מופעי זמר, פעילויות להורים ולילדים ויריד ספרים קהילתי. השבוע התקיימו מספר אירועים ביניהם: מפגשי סופרים עם הסופרות יוכי ברנדס ואיריס אליה כהן , מופע של העיברית משירי נתן אלתרמן, יום קהילה בנושא בטיחות בדרכים עם סדנאות חווייתיות ביוזמת ותמיכת הרלב"ד ויריד […]

תכנית ספורט לעידוד אורח חיים בריא ופעיל תוכנית "קיץ בריא בקרית אתא" חוזרת ומציעה לתושבי העיר אימוני כושר עם מאמנים מוסמכים- ללא עלות. הפעילות בשיתוף תוכנית "אפשרי בריא", רשת המתנ"סים העירונית ומשרד הבריאות. פעילויות הכושר יחלו בחודש יולי ויתקיימו לאורך השבוע בימים א' – ה' במוקדים מרכזיים בעיר.  הפעילויות מיועדות לילדים, בני נוער, נשים , […]

תלמידי קריית החינוך אורט קריית ביאליק זכו במקום הראשון בתחרות הארצית של משרד החוץ “שגרירי העתיד”

דילוג לתוכן