תלמיד ישיבה התיכונית בקרית אתא זכה במקום הראשון בחידון התנ”ך המחוזי של משרד החינוך

תלמיד ישיבה התיכונית בקרית אתא זכה במקום הראשון בחידון התנ”ך המחוזי של משרד החינוך

דביר ברח”ד, 
דביר ברח”ד, תושב העיר ותלמיד כיתה י’ בישיבה התיכונית בעיר, זכה במקום הראשון בתחרות התנ”ך המחוזית של משרד החינוך  לשנת תש”פ.

החידון השנה  נערך בסימן “אדם ובריאה” ונקרא ע”ש יצחק נבון ז”ל, נשיאה החמישי של מדינת ישראל, שאהב את התנ”ך, העם והארץ אהבה גדולה.

בחידון השתתפו כ- 500 תלמידים מזרם החינוך הממלכתי והממלכתי דתי, כאשר המטרה המרכזית של מפעל חידון התנ”ך היא עידוד ההתעניינות, הלימוד והעיון של בני הנוער בספר התנ”ך, כבסיס התרבותי של עם ישראל.

התחרות כוללת  4 שלבים: שלב בית ספרי, שלב מחוזי, שלב ארצי ושלב עולמי. הזוכים בחידון יתמודדו על המקום הראשון בחידון הארצי שיערך ביום העצמאות.
מקום ראשון חידון התנך- דביר ברחד

מנכ”ל משרד החינוך, שמואל אבואב:”חידון התנ”ך הוא אבן דרך בתהליך ערכי לחיבור בני הנוער לספר התנ”ך, החשוב שבנכסי צאן הברזל של העם היהודי. מערכת החינוך מקדמת את החיבור לתנ”ך באמצעות כלי למידה חדשניים, מותאמים למאה ה- 21 במטרה להעמיק את העניין, ההתבוננות, הקריאה והשימור של התלמידים בספר הספרים – התנ”ך, ולהגביר את המוטיבציה שלהם להגות בו. אני מברך את הזוכים ומאחל הצלחה לכל המתמודדים בשלבים הבאים.

ראש העיר יעקב פרץ בירך את התלמיד הזוכה ואמר: “אנו גאים בזכייתו של דביר במקום הראשון בחידון התנ”ך המחוזי המהווה את אחד המפעלים החשובים להעמקת התעניינות התלמידים בספר התנ”ך, וליצירת זיקה וביטוי למורשת ישראל לדורותיה. אני מאחל לדביר הצלחה בחידון הארצי ובטוח כי זכייתו תהווה השראה לתלמידים נוספים בעיר.”

 

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה