עיריית קרית אתא מקימה מבנה חדש לביה”ס “נועם” בעלות של כ- 20 מיליון ₪

עיריית קרית אתא מקימה מבנה חדש לביה”ס “נועם” בעלות של כ- 20 מיליון ₪

עיריית קרית אתא מקימה מבנה חדש לביה”ס “נועם” בעלות של כ- 20 מיליון ₪

הונחה אבן הפינה להקמת המבנה החדש במקומו של המבנה הותיק 

השבוע (יום ב’) נערך טקס הנחת אבן פינה לבית ספר “נועם” במעמד ראש העיר, יעקב פרץ, חברי מועצת העיר, רבני העיר, מפקחי משרד החינוך והצוות החינוכי. הטקס כלל ברכות, מופע מרגש של ילדי בית הספר על ההיסטוריה של ביה”ס וטקס חתימה על המגילה והטמנתה. 

ראש העיר בירך את המשתתפים והצוותים החינוכיים ואמר בנאומו:” שכונת נווה אברהם, היא אחת מהשכונות הוותיקות בקרית אתא. בית ספר נועם, מלבד היותו בית חינוך לילדי השכונה הוא גם המוסד הציבורי המרכזי ועל כן תוכנן בהתאם לסטנדרטים קפדניים. במקביל להקמת בית הספר מתקיימות גם עבודות נרחבות לשיקום ושדרוג תשתיות השכונה. עם השלמת העבודות, תושבי השכונה יהנו מתשתיות חדשות ומוסד חינוכי חדש ברמה הגבוהה ביותר אשר ישרתו אותם בשנים הבאות.”
2

טקס הנחת אבן פינה צילום: רפי עשור

טקס הנחת אבן פינה
צילום: רפי עשור

 

בית ספר “נועם” הינו ביה”ס יסודי ממלכתי דתי ותיק אשר הוקם בשנת 1984. הוא ממוקם ברחוב יוסף קארו ולומדות בו 320 תלמידות. בית הספר החדש נבנה במסגרת תוכנית לחיזוק מבני חינוך נגד רעידות אדמה של משרד החינוך. 

השטח הכולל של ביה”ס צפוי להתפרש על פני 9000 מ”ר כאשר שטח מבנה ביה”ס כ- 2400 מ”ר. המבנה יכלול 3 קומות , כ- 12 כיתות אם, חדרי ספח ולימוד, ציוד לימודי מתקד וחדשני ומגרש ספורט הכולל מתקנים וטריבונות צפייה. עלות הפרויקט: כ- 20 מיליון ₪ והצפי לסיום העבודות הוא לקראת שנת הלימודים  בספטמבר 2020. 

ע”פ תוכנית העבודה ביה”ס נבנה  במספר שלבים כאשר בשלב הראשון נבנה מגרש ספורט חדש הכולל טריבונות צפייה. עם פתיחת המגרש החדש בימים הקרובים, ייסגר המגרש הישן והמעבר הציבורי הצמוד. מעבר זמני קיים דרך הרחובות יוסף קארו ויחיא צאלח. בשל מיקום המבנה בגובה נמוך כוללות העבודות את הרמת מפלס ביה”ס כדי למנוע הצפות בימי החורף הגשומים.

בשלב זה התלמידים ימשיכו ללמוד במבנה הקיים והוא צפוי להיהרס עם סיום בניית המבנה החדש. בשלב האחרון יתבצע פיתוח משלים של יתרת שטח בית הספר. 

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה