יולי 18, 2024

קריית ביאליק בחרה את יקיריה לשנת 2024

עיריית קריית ביאליק ציינה את הערכתה למתנדבי העיר בטקס "יקיר העיר" שנערך באופן מסורתי ביום ירושלים. העיטור הוענק לאישים שתרמו  תרומה משמעותית והשפיעו על העיר בתחומי החינוך, התרבות, הפעילות הציבורית וההתנדבות.

בטקס זה העניק ראש העיר, אלי דוקורסקי, יחד עם חברי הועדה שבחרה את הזוכים , את התואר המכובד לשישה תושבי העיר שבלטו במיוחד בתרומתם לקהילה : נורית בן משה, דוד ברוכאל, יואב בר, שמואל גרוסמן, אליהו עמר ופרידה סורסקי.

דוקורסקי בירך את היקירים על עשייתם רבת השנים והתנדבותם למען הקהילה: " הענקת אות יקיר העיר היא מסורת חשובה בקרית ביאליק, המבקשת להוקיר את תרומתם של תושבים מצטיינים בקהילה. יקירות ויקירי העיר, איש מכם לא עשה את שנות התנדבותו למען קבלת הפרס אלא למען העשייה עצמה. השנה הוגשו לוועדת הפרס 23 מועמדויות. הבחירה הייתה קשה, אך בסיכומו של דיון ההחלטה התקבלה פה אחד ואתם נבחרתם. רבות ורבים עשו חייל בשטח ההתנדבות ואתם עליתם על כולם. אנו ,תושבי קריית ביאליק, אסירי תודה על פועלכם אשר מהוה השראה עבור כולנו. אתם  דוגמה ומופת לנתינה, לחסד ולמסירות.  בזכותכם קהילת קריית ביאליק הופכת למקום טוב יותר ומלוכד יותר."

דוקורסקי הביע תקווה לחזרתו של תושב ביאליק, מתן אנגרסט,  החטוף בעזה: "כולנו תקווה לחזרתו לשלום של מתן ושאר החטופים ומתפללים לשלומם של החיילים והפצועים, שכולם יחזרו בשלום".

אליהו עמר,  בירך בשם מקבלי  "יקיר העיר": "אני נרגש מאוד לקבל את התואר המכובד הזה. אני גאה להיות חלק מקהילה תומכת ומגובשת כל כך, ומתחייב להמשיך ולתרום כמיטב יכולתי גם בעתיד."

הטקס התקיים באווירה חגיגית, בהשתתפות בני משפחה, חברים ופעילים קהילתיים רבים. בטקס הופיעו להקות ייצוגיות של העיר "צעירי ביאליק" ו"שווים בקול".   

יקירת העיר – נורית בן משה

נורית נולדה וגדלה בחיפה, היא נשואה לדוד בן משה, לזוג 6 נכדים ונין.

היא למדה הוראה ועסקה בכך כ- 6 שנים. בכל עיסוקיה תמיד שילבה גם מלאכת יד.

נורית עבדה כ- 20 שנה כמזכירה ברפא"ל.

כבר בתקופת עבודתה הצטרפה לקבוצת מילב"ת שנועדה ליצר, אביזרי עזר מותאמים אישית, לנכים.

בשנת 2017 הגיעה להרצות במועדון החיים הטובים, הפעיל אחת לשבוע ואז הצטרפה לצוות המוביל והיא מרכזת התוכן במועדון, מזמינה מרצים, ומרצה בעצמה.

נורית מרצה בהתנדבות, במועדון ניצולי שואה, באקדמיית אפק ובמועדון החיים הטובים.

היא מרצה במגוון נושאים: תרבות הלדינו, הרמב"ם, מוסיקה ואומנות, התחממות כדור הארץ, צרכנות ולאחרונה שמה דגש על טכנולוגיה, תקשורת דיגיטלית ובינה מלאכותית.

נורית מרכזת פעילויות של עבודת יד, הנשים סורגות כובעים לחיילים, בובות לפגים, וורדים למיצג לכבוד החטופים, שהוצג בבית ברנר, ועוד

יקיר העיר – דוד ברוכאל

דוד עלה לארץ עם הוריו מהעיר פס שבמרוקו והמשפחה שוכנה בשכונת עין כרם בירושלים, שננטשה על ידי הערבים. לאחר תקופה הם העתיקו את מקום מגוריהם לטירת הכרמל, לבית נטוש. דוד גדל בשכונה זו עד כיתה ח' ולמד במסגרת דתית לאומית.

משם עברו לחיפה ודוד המשיך את לימודיו בבית ספר תיכון מקצועי בקרית חיים.

בגיל 16 הצטרף לתנועת צופי הראלי בחיפה.

לאחר שירותו הצבאי החל את עבודתו במספר מקומות עבודה, עד שהתייצב ב"כימיקלים לישראל", שם שימש כמנהל מערכות תומכות אחזקה ובטיחות.

דוד השתלם במכללה אזורית כקצין בטיחות בענף הבניה והתעשיה וכן בהוצאה לפועל והגביה.

דוד נשוי כבר 54 שנים לאתי ולזוג 2 ילדים ושבעה נכדים.

את שנות ההתנדבות בקרית ביאליק התחיל בבית המשפט בקריה.

אחר כך התנדב בהוצאה לפועל קרית ביאליק.

בנוסף הוא מתנדב בקופת חולים לאומית מזה כ- 10 שנים, שם הוענק לו אות המתנדב המצטיין.

דוד מנהל את תחנת שירות יעוץ לאזרח ש.י.ל בקרית ביאליק. ,מזה 15 שנה הוא מנהל בשיל צוות המונה 10 מתנדבים וסטודנטית אחת למשפטים.

חלק גדול מההתנדבות מתבצעת גם מהבית, ארגון הרצאות, הרמת כוסית בערבי חג מתנות למתנדבים ולעיתים אף טיולים.

יקיר העיר – יואב ברל

יואב, יליד קרית ביאליק, הוא בן יחיד ונכד לדור המייסדים של קריית ביאליק.

הבית שסבו בנה ברחוב קק"ל הוא בין עשרת הבתים הראשונים שנבנו בקריה ואמו גרה בו עד היום.

יואב גדל והתחנך במערכת החינוך בקריה, ואת השכלתו האקדמאית רכש בטכניון. הוא בעל תואר בהנדסת תעשייה וניהול ומערכות מידע.

הוא נשוי לאורית ולזוג שתי בנות נגה והדר.

עם יציאתו לגמלאות החליט לעסוק בהתנדבות, בקידום החינוך ומורשת הקריה.

יואב מתנדב בבית ספר קדימה ואורט דפנה, הוא תומך בפינה החי של בית הספר, ומתגבר תלמידים מתקשים בחשבון.

הוא השתתף בפרויקט הקשר הבין דורי, ובמפגשיו עם התלמידים סיפר להם את סיפורו של סבו ואת סיפורה של קרית ביאליק מראשית דרכה.

בהמשך לפועלו של אביו, שפעל להקמת המוזיאון בבית כץ, יואב אחראי על מערך המחשוב של המוזיאון, ותומך בצוות ההדרכה בהפעלת ציוד המחשוב וההקרנה, וכן מעדכן את תכנת הארכיון בפרטים חדשים הנתרמים למוזיאון.

הוא פעיל בקבוצת המתנדבים לשעת חירום.

יואב חבר ועד ומזכיר באגודה הדדית קריית ביאליק, שעוסקת בשימור ופיתוח של אתרים חשובים בעיר, עזרה לקהילה, תרומות לסטודנטים נזקקים ועוד.

כמו כן יואב חבר בפורום מנהיגות ותיקה שעוסק בהתאמת המרחב הציבורי לצרכי האזרחים הותיקים, לרווחתם ושיתופם בפעילויות בקהילה.

יקיר העיר – שמואל גרוסמן

שמואל נולד ב- 1945  בקירגיזיה בברית המועצות. הוריו עבדו בעבודת פרך והבינו כי עליהם לברוח. ויחד עם סבתא ותינוק קטנטן הם גנבו גבולות והגיעו לקסל בגרמניה, שם שהו במחנה עקורים כשלוש שנים, וב- 1949 עלו ארצה באוניה קוממיות. והועברו למעברת פרדס חנה, ואח"כ עברו לחיפה.

שמואל גדל בחיפה בעיר התחתית, בכתה ו' הצטרף לתנועת הנוער העובד והלומד וכבר במסגרת זו החל את פעולותיו ההתנדבותיות, בחופשות יצא מדי שנה להתנדב לעזרה בקיבוצים, בניית מיטות במקלטים בבית שאן, חפירות במצדה ועוד.

מגיל צעיר החל לעבוד ב"פניציה" במחלקת חשמל ומכשור ובערבים למד בבית הספר המקצועי בסמ"ת ושם סיים את לימודיו עם תעודת חשמלאי ראשי.

שמואל נשוי לסמדר ולהם שלושה ילדים ושבעה נכדים.

במשך שנים היה שותף בהקמתם של עשרות מפעלים בארץ ובעולם.

כשהגיע לקרית ביאליק עם רעיתו, הם היו ממקימי לשכת עמית זבולון של בני ברית.

במסגרת זו החל להתנדב במשמר האזרחי, והוא חבר בכיתת הכוננות של קרית ביאליק.

שמואל התנדב במעון "גיל עם" עם נוער עבריין. ובמגדל אור.

היום הוא מתנדב בבית הספר המקצועי זוקו עוצמה קטרפילר. ובחטיבת אורט דפנה עם ילדים תקשורתיים.

שמואל רכז קהילה מטיילת של גמלאי קרית ביאליק.

מתנדב גם במוזיאון קרית ביאליק.

ובמלחמה  זו אף התנדב במושב מבטחים, בקטיף עגבניות שרי.

יקיר העיר – אליהו עמר

אליהו עמר עלה לארץ, עם משפחתו, מקזבלנקה שבמרוקו, כשהוא נער בן 14.

המשפחה הגיעה ישר למעברה בצור שלום, ושם גרו עד 1985. כבר אז הבין שהוא חייב לעזור בפרנסת המשפחה וכך בבוקר עבד ובערב למד.

אלי נשוי לשולמית כבר 47 שנים ולהם שישה ילדים ונכדים.

כשהקים משפחה הוא עשה הכל כדי שהילדים ואשתו ילמדו וירכשו השכלה. ואכן כולם בעלי תארים אקדמאים גבוהים.

אליהו פעיל כבר כ-50 שנה בבית הכנסת "אהבת שלום"

אלי משמש אוזן קשבת לקרוב ולרחוק בענייני דת ובעניינים אישיים. רבים ורבות סומכים עליו ועל דעתו והוא נתפס בעיניהם כאדם ישר דרך ותמים.

הדבר שמאפיין אותו יותר מכל הוא מתן בסתר. הוא מעורה בקהילה, יודע בדיוק מי זקוק לעזרה ומי לא, הוא מלווה משפחות באבל ובשמחה מתוך אכפתיות ומסירות אין סופית.

יחד עם משפחתו הוא מלווה גיורות וגיורים רבים, שנכנסו ליהדות בהמלצתו.

יקירת העיר – פרידה סורסקי

פרידה סורסקי הגיעה לקריית ביאליק בשנת 1970, עם נישואיה לאליהו סורסקי ז"ל, בן הקריה.ביחד הם בנו את ביתם בעיר, והביאו לעולם ארבעה בנים, שגדלו והתחנכו בה.

מאז הגעתה לקריית ביאליק, למעלה מחמישים שנה, לא מפסיקה פרידה בפעילותה הרבה לטובת העיר והקהילה.

במשך שנים רבות, שבהן למדו הבנים בבתי הספר בעיר, נטלה פרידה ביחד עם אלי, חלק פעיל בוועדי ההורים, אחד המפעלים הבולטים שהובילה פרידה, בעת היותה פעילה בוועדי ההורים, היה ארגון בזאר גדול שכל הכנסותיו שימשו לרכישת ציוד לבתי הספר, ולרווחת התלמידים והמורים.

פרידה לקחה חלק פעיל בעמותה למען הנופלים, במסגרת זו דאגה לוודא שליד קיברו של כל חלל מהיחידה, יעמוד ביום הזיכרון נציג מהיחידה שגם יניח זר פרחים על הקבר. בנוסף העמותה דאגה לקיים ימי כיף וחגיגות בר מצווה לילדי הנופלים.

מאז פטירתו של אלי, חלל צה"ל, לפני כ- 14 שנים פרידה עוסקת בארגון פעילות חודשית למען אלמנות צה"ל בקרית ביאליק. במסגרת זו היא מארגנת מפגשים והרצאות בעלי ערך ומשמעות עבור חברותיה, אלמנות צה"ל.

בחמש עשרה השנים האחרונות פרידה מתנדבת כל שבוע במרפאת טרום ניתוח, ובהתאוששות מניתוחים, בביה"ח רמב"ם.

בנוסף לכל אלה מאז מבצע "צוק איתן" וביתר שאת מאז אוקטובר האחרון, מסייעת פרידה רבות לחקלאי הדרום והצפון היא משקיעה רבות ביצירת קשר בין חקלאים וצרכנים, ופותחת את ביתה וחצרה לשיווק ולמכירת תוצרתם.

בתמונה: ראש העיר אלי דוקורסקי עם יקירי העיר לשנת 2024 וחברי ועדת הפרס

 להקת "צעירי יאליק"

פייסבוק
טוויטר
וואטסאפ
אימייל
הדפס

חדשות אחרונות

לרשותכם רשימת קבוצות הוואטספ להצטרפות לגני הילדים טרום חובה בקריית מוצקיןמוזמנים כל אחד להצטרף לפי שם הגן אליו שובץ הילד/ה גן אלמוג: https://chat.whatsapp.com/ES1fudt4lbp5e1tWSF9T3Vגן אור:https://chat.whatsapp.com/JCQ56M6XiKxLNxb5OlAe8Xגן אהוד א:https://chat.whatsapp.com/LrTw5LEjGGL61WBsEHWJoJגן אלישבע: https://chat.whatsapp.com/J7piyEmwIIx2xaenLxizSjגן בוקסר: https://chat.whatsapp.com/DRe79Jjk9ag3Ipgh9I2pdWגן ברוש ב: https://chat.whatsapp.com/IaEPyfX0bJl68UDrZRwzDqגן דוכיפת:https://chat.whatsapp.com/CMLII9jt5Q4EZ4is0NVFvoגן הרדוף: https://chat.whatsapp.com/JGdM3rcfFmgLVlsqBSqqMSגן השלום:https://chat.whatsapp.com/J6HEfXIspTL2JsumxTBpg8גן חוחית: https://chat.whatsapp.com/Fc5EuPHp8QeBYKBdsBShn7גן כיסופים: https://chat.whatsapp.com/J4O7MrL9c1DHXcjToTtOcHגן משאלה א: https://chat.whatsapp.com/DrwNlJgbVSY2u19Z4NizXhגן משאלה ב: https://chat.whatsapp.com/FUB3GfWkKW53ZjuMyH8RPOגן נופר: https://chat.whatsapp.com/IyWrqvSBwVJ0J3VspnTqf1גן ניומן: https://chat.whatsapp.com/LEwFbDZcncbJ32pZ1N2k4Mגן נתניהו ב:https://chat.whatsapp.com/GazTWBlzzZuI4NGfaf0FpWגן סחלב: https://chat.whatsapp.com/HPJhNBKQ7nYEjKfyZTtwb4גן […]

כביש 4 יצומצם בשל הקמת נתיב נסיעה למטרונית עכו
חדשות אחרונות
קריית אתא-מחנה קיץ באנגלית לתלמידי העיר
ארגון "בני ברית" חילק  מלגות בשווי של כ- 55,000 ₪ לסטודנטים ותלמידים
קורס גידול צמחי מאכל בעיר
נמצא אדום ירוי ללא רוח חיים בקריית חיים
90 תלמידים מחטיבות ביניים חיפה סיימו תוכנית טכנולוגית בסיוע רפא"ל

עיריית קרית אתא ציינה את חודש הקריאה עם שלל אירועים ביניהם מפגשים עם סופרים, מופעי זמר, פעילויות להורים ולילדים ויריד ספרים קהילתי. השבוע התקיימו מספר אירועים ביניהם: מפגשי סופרים עם הסופרות יוכי ברנדס ואיריס אליה כהן , מופע של העיברית משירי נתן אלתרמן, יום קהילה בנושא בטיחות בדרכים עם סדנאות חווייתיות ביוזמת ותמיכת הרלב"ד ויריד […]

תכנית ספורט לעידוד אורח חיים בריא ופעיל תוכנית "קיץ בריא בקרית אתא" חוזרת ומציעה לתושבי העיר אימוני כושר עם מאמנים מוסמכים- ללא עלות. הפעילות בשיתוף תוכנית "אפשרי בריא", רשת המתנ"סים העירונית ומשרד הבריאות. פעילויות הכושר יחלו בחודש יולי ויתקיימו לאורך השבוע בימים א' – ה' במוקדים מרכזיים בעיר.  הפעילויות מיועדות לילדים, בני נוער, נשים , […]

דילוג לתוכן