קריית ביאליק במקום ראשון בנגישות למכרזים בין הרשויות עד 50 אלף תושבים

קריית ביאליק במקום ראשון בנגישות למכרזים בין הרשויות עד 50 אלף תושבים

מדד עשיית עסקים ברשויות המקומיות של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה דירג  את קריית ביאליק במקום הראשן בארץ בין הרשויות עד 50 אלף תושבים בנגישות למכרזים ובמקום השני במדד ידידותיות לעסקים בתקופת הקורונה.

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, פרסמה  מדד עשיית עסקים ברשויות מקומיות. לפי המדד קריית ביאליק מדורגת במקום הראשן בארץ בין הרשויות עד 50 אלף תושבים בנגישות למכרזים ובמקום השני במדד ידידותיות לעסקים בתקופת הקורונה.

הסוכנות עורכת את מדד הרשויות המקומיות זו הפעם החמישית ומטרתו לשמש כלי עבודה עבור הרשות המקומית, שכן הוא מאפשר לכל רשות להשוות את ביצועיה לרשויות אחרות במגוון פרמטרים, וכן לנתח את ביצועיה בתחומים בהם היא פעילה.

המדד מתבסס על מספר פרמטרים שנבחנים בכל רשות ובוחנים את רמת ה”ידידותיות” של הרשות לעסקים המצויים בתחומה. נגישות למכרזים הינו דירוג שסוקר את המכרזים שפרסמה הרשות ובנוי משני פרמטרים: שקיפות המכרזים ודרוג ידידותיות הפרמטרים של המכרז לעסקים קטנים הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ביצעה השנה גם דירוג מיוחד על הפעילות שבצעו הרשויות המקומיות, בזמן משבר הקורונה, לטובת העסקים. בדירוג זה נשאלו עסקים מספר שאלות בנוגע לפעולות שביצעה הרשות במטרה להקל עליהם את ההתמודדות עם הגבלות בעקבות הקורונה.
הדירוג בדק גם את המידה בה המידע הקשור למשבר הקורונה הונגש באתר הרשות.
IMG-20211012-WA0062

ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי: ” העסקים מהווים מנוע צמיחה משמעותי לכלכלת העיר .לפני 3 שנים הקמנו ועדת עסקים שיוזמת פעולות לקדם ולסייע לעסקים בקריית ביאליק. בין הפעולות שיזמה הועדה הקמת אינדקס עסקים, עידוד רכש מקומי, קיצור הליכים ביורוקרטיים בתהליכי רישוי, הנגשת מידע באתר העירייה, הקמת מרכז שירות משותף ועוד”.   

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה