דוקורסקי אישר את התוכנית להקמת הקטע הסופי של טיילת שמעון פרס

דוקורסקי אישר את התוכנית להקמת הקטע הסופי של טיילת שמעון פרס

עיריית קריית ביאליק נכנסת להילוך גבוה לקראת תחילת העבודות של שלב ג’ של טיילת פרס- שביל נחל הגדורה
דוקורסקי אישר את התוכנית הנופית להקמת הקטע הסופי של טיילת שמעון פרס מרחוב העמקים עד אורט קריית ביאליק

 

עיריית קריית ביאליק ממשיכה במלוא המרץ לשלב ג’ של הפרויקט שביל נחל הגדורה – טיילת שמעון פרס מרחוב העמקים בשכונת ביאליק דרום ועד אורט קריית ביאליק. הארכת הטיילת תאפשר לרוכבי אופניים והולכי הרגל ליהנות ממסלול מקסים בחיק הטבע לאורך העיר.

שלב ג’ של הטיילת יוקם לאורך שכונת ביאליק דרום ויתאפיין ברצועה ירוקה ברוחב של כ- 20 מ’ לאורך הנחל לטובת שטח ציבורי פתוח. בפועל הרצועה הירוקה יחד עם ערוץ הנחל תהיה גדולה בהרבה ותגיע ל- 64 מטר. ערוץ הנחל יפוצל, דבר שמאפשר ליצור אי מלאכותי עליו יוקם חלק מהפארק אשר יחובר לגדות הנחל באמצעות גשרונים דקורטיביים. שדרת האקליפטוסים הקיימת תשומר ותהיה חלק בלתי נפרד מהריאה הירוקה. תשתיות חשמל, מים, סניקה וכבלים יונחו בצמוד לערוץ הנחל  ממזרחו.

עם השלמת בניית הגשר להולכי רגל ורוכבי אופניים מעל רחוב העמקים על ידי חברת “יפה נוף”, האחראית על פרויקט המטרונית, התאפשר חיבור של שכונת ביאליק דרום לחלקה הצפוני של הטיילת שהוקמה בשנים האחרונות ובכך ניתן אות לקידום הפרויקט הקמתו של השלב הסופי של פרויקט נחל הגדורה. הגשר שבצורתו מזכיר נתיב זרימת הנחל מאפשר להולכי רגל ורוכבי אופניים לחצות את הטיילת לכל אורכה מבלי לעבור כבישים בדרך. תלמידי אורט ביאליק יוכלו להגיע מדי בוקר לבית הספר בבטחה ובקלות.  

 שני השלבים הראשונים של הטיילת שהוקמו בין הכיכר רבין-אצ”ל לבין רחוב העמקים מזמן הפכו ללהיט חובבי ההליכה ורכיבה. מדי יום, לאורך כל היום, נצפים אלפי תושבים מקריית ביאליק ומחוצה לה, צועדים בטיילת. מסלול הטיילת מואר בתאורת לדים חכמה ודישה שמאפשר הליכה ורכיבה גם בשעות הלילה.

טיילת פרס בקריית ביאליק

טיילת פרס בקריית ביאליק

 

השביל הקיים כיום הינו חלק ממסלול אופניים שיחבר בעתיד בין נחל הנעמן בצפון לבין נחל הקישון בדרום וזאת כחלק מפרויקט ממשלתי להקמת שבילי אופניים “סובב קריות – עכו” , אליו חברו עיריית קריית ביאליק, רשות נחל הקישון, משרד התחבורה, משרד התיירות וקק”ל.

כחלק מהפרויקט משוקם נחל הגדורה והוא יהפוך מנחל אכזב לנחל פעיל עם מים זורמים ולכך חברו גם משרד החקלאות ורשות מקרקעי ישראל כחלק מהשבחת השכונה הדרומית בקריית ביאליק הכולל גם סלילת שבילים משני צדי הנחל.

 ראש העיר, אלי דוקורסקי:” קריית ביאליק הינה עיר ירוקה ובריאה, בה הספורט הינו חלק משגרת היום יום. אני מאמין כי כאשר יושלם הפרויקט, הוא יהפוך את קריית ביאליק לפנינת נופש ופנאי של כל האזור. רק לאחרונה הצלחתי לעצור את תוכניות משרד התחבורה להקים אוטוסטרדה בין עירונית לאורך הנחל, דבר שמנוגד לערכי שמירת הטבע ואיזון אקולוגי בר קיימא”.

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה