דוקורסקי השתתף במפגש מיוחד עם שר הביטחון ליברמן בנושא מיגון העורף

ראש העיר אלי דוקורסקי השתתף במפגש מיוחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן בנושא מיגון העורף

ליברמן: אנחנו עוסקים  בעניין שהוא ‘נטו חיים’. פערי המיגון בצפון קריטיים. הייתי מצפה ממשרד האוצר לפעול ליישום החלטת הממשלה למיגון העורף ולא לטרפד אותה”

דוקורסקי: “במשך 9 שנות כהונתי זו הפעם הראשונה ששר הביטחון יורד לשטח ומקיים מפגש בלתי אמצעי עם ראשי רשויות כדי ללמוד מקרוב את מצב המוכנות לחירום”.

שר הביטחון נפגש הבוקר (ג’) עם ראשי הרשויות הגדולות באזור הצפון. את הפגישה שהתקיימה בעיריית חיפה, והשתתפו בה נציגי פיקוד העורף, רח”ל, משרד הביטחון, משרד הפנים ועוד. את המפגש פתח השר, אביגדור ליברמן, בקריאה לראשי הרשויות לדרוש את מימוש החלטת הממשלה למיגון העורף (החלטה 2025), שהתקבלה בשנת 2014 וטרם מומשה עד היום. לפי החלטה זו, תקצה הממשלה בכל שנה, ולמשך 10 שנים, כ-150 מיליון ₪ לסגירת פערי המיגון ברחבי הארץ, בדגש על יישובי הצפון.

אנחנו עוסקים בעניין שהוא ‘נטו חיים’. מבחינתי הדבר המאכזב ביותר הוא שהממשלה אינה מממשת החלטות שהיא קיבלה. מאז קבלת ההחלטה משרד האוצר מטרפד את מימושה משיקולים לא ברורים, וזאת למרות הצורך הברור בחיזוק הצפון ולמרות שעבודת המטה והתכניות המפורטות הושלמו”. 

שר הביטחון אמר במפגש כי “מיגון העורף בצפון לוקה בחסר באופן משמעותי יותר בהשוואה לדרום הארץ, אך גם בדרום אנו נתקלים בקשיים תקציביים רבים בהקמת המכשול. הגיע הזמן שנתייחס למיגון העורף ברצינות. אחרת זו תהיה בכייה לדורות. זו גם אחריותכם, ראשי הרשויות, לדרוש את מימוש החלטת הממשלה. הצפון חייב לקבל חיזוק משמעותי בכל נושא המיגון והגנת העורף”. 

שר הביטחון ציין כי בשנה וחצי האחרונות, פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית (רח”ל), יחד עם ראשי הרשויות ומשרדי הממשלה, עשו קפיצת מדרגה גדולה במוכנות לחירום וכן בתחום המיגון. עם זאת, לדבריו, ללא תקציב רב- שנתי לא ניתן יהיה לממש את התכניות. ראשי הערים והרשויות האזוריות בירכו על המפגש הראשון מסוגו שיזם שר הביטחון, במטרה להציף פערים ובעיות בנוכחות כל גורמי המקצוע הרלוונטיים.
פיקוד העורף

בפdישה הציג ראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי את הפעילויות אותן מבצעת העירייה בכדי להיות ערוכה במידה ותידרש . בין השאר, בינוי ושיפוץ מקלטים ציבוריים , תרגול המכלולים, הפעלת מערך מתנדבים, הקמת מרכזי קליטת תושבים והנגשת שירותים לחירום. דוקורסקי הציג את היוזמה העירונית לקידום תב”ע להקמת ממ”דים בשכונת צור שלום, השכונה הסמוכה ליעדים אסטרטגיים, דבר שמעלה את סכנת הפגיעה בה. עקב מצבם הכלכלי של תושבי השכונה שמרביתם עולים חדשים לא ניתן יהיה לממש את תוכניות המיגון, לכן ביקש דוקורסקי להעלות את הסוגיה בפני  ועדת המיגון העליונה בכדי ליצור תוכנית ממשלתית לבניית ממ”דים ומיגון דירתי בשכונות הסמוכות ליעדים אסטרטגיים מבחינת האויב.

במהלך הדיון, שיבח אל”מ גולן ואך את המיגון הגבוה של העיר קריית ביאליק והציג את תוכניות העבודה בנושא המיגון.
דוקורסקי הביע את הערכתו הרבה לשר הביטחון אביגדור ליברמן:” במשך 9 שנות כהונתי זו הפעם הראשונה ששר הביטחון יורד לשטח ומקיים מפגש בלתי אמצעי עם ראשי רשויות כדי ללמוד מקרוב את מצב המוכנות לחירום”.

 ליברמן הודה לראשי הרשויות שלקחו חלק פעיל בדיון והוכיחו שוב שהשלטון המקומי הוא עמוד התווך השלטוני בישראל ולכן יש לחזקו”.

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה