פרויקט חילופי נוער מציין עשור

פרויקט חילופי נוער מציין עשור

משלחת תלמידי בית הספר Elisabeth – von – Thadden מהיידלברג, גרמניה, מבקרת בימים אלו בקריית ביאליק במסכרת הפרויקט נגד אפליה וגזענות

 משלחת בני נוער מהיידלברג, גרמניה מבקרת בימים אלו בקריית ביאליק ומתארחת במשפחות בני הנוער הישראלים.

השנה מציין פרויקט חלופי הנוער עם היידלברג עשור לקיומו. עיריית קריית ביאליק מקיימת מזה שנים רבות קשרי ידידות עם ערים בגרמניה ומשלחת זו היא נדבך נוסף בפיתוח קשרי החוץ, בנוסף לקשרים עם ברלין- שטיגליץ, לגנפלד וקמניץ. הקשר שנוצר עם ביה”ס Elisabeth – von – Thadden Schule הוליד את התוכנית לחילופי המשלחות שהכתה שורשים עמוקים בעיר.

במסגרת התוכנית מבקרים מדי שנה בני הנוער מגרמניה בקריית ביאליק ובחודש יולי תצא משלחת גומלין לגרמניה.

במהלך הביקור סיירו התלמידים  יחד עם המארחים הישראלים במקומות רבים בארץ, ביניהם  “יד ושם”, מקומות קדושים בירושלים, עכו ,חיפה, נצרת ונהנו מאוד בשמורת עין גדי וים המלח. לצד מפגשים בנושא השואה, דנים חברי הקבוצות בסוגיות הקשורות לאקטואליה וזהות לאומית בתקווה לבנות עתיד משותף טוב יותר. השנה הוקדש הפרויקט לנושא מלחמה באפליה וגזענות “DON’T FORGET SHOW RESPECT” כאשר שתי הקבוצות הכינו קיר גרפיטי המעביר את המסר בצורה חזותית.

חברי המשלחת השתתפו בטקס עירוני ביום הזיכרון לשואה ולגבורה ולא יכלו להסתיר את התרגשותם, חלקם אף הזילו דמעה.

בית הספר  Elisabeth – von – Thadden Schule  הינו בית ספר נוצרי המנחיל לתלמידיו פלורליזם דעות. בבית הספר משתתפי פרויקט חלופי הנוער לומדים קורס שנתי על ישראל  והיהדות .

עיריית קרית ביאליק  ו –  Hopp foundation  יזמו את הפרויקט לפני 10 שנים והשנה קיבל הפרויקט את חסות הקרן “”Europeans for peace.  מטרת הפרויקט היא להעמיק את הקשרים החברתיים והתרבותיים בין בני הנוער.

ראש העיר, אלי דוקורסקי, שמדי שנה נפגש עם חברי המשלחת, תומך ומעודד את העמקת הקשרים: ” לחילופי הנוער בין ישראל לגרמניה יש חשיבות רבה בבניית העתיד מבלי לשכוח את העבר, לכן בכוונתנו להרחיב את הקשרים ולאחרונה תלמידי קונסרבטוריון קריית ביאליק פתחו את חגיגיות שבוע ישראל-גרמניה בעיר קמניץ ובמהלך השנה בני נוער מברלין שטיגליץ עתידים לבקר בעיר. אני מאמין שרק באמצעות דור ההמשך נוכל לבנות עתיד משותף טוב יותר.”

משלחת מהיידלברג 2018
בתמונה: משלחת בני נוער מגרמניה עם התלמידים המארחים בסיום טקס יום הזיכרון לשואה לגבורה
צילום: נחום סגל

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה