קריית אתא- כנס מועצות נוער של החטיבות והתיכונים בעיר

קריית אתא- כנס מועצות נוער של החטיבות והתיכונים בעיר

 

בכנס נבחרו 20 נציגים למועצת הנוער העירונית מכל החטיבות והתיכונים

השבוע נערך במרכז הנוער העירוני כנס מועצות נוער בו השתתפו תלמידי כיתות ז’-יב’ מכל החטיבות והתיכונים בעיר. 

הכנס כלל הרצאות וסדנאות קבוצתיות בנושאי מנהיגות ואקטיביזם חברתי.
בסיום הכנס נערכו בחירות להרכב מועצת נוער חדש בקרית אתא.
הנציגות כוללת את כל ארגוני הנוער, מהחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי בעיר, חטיבות הביניים והתיכונים בעיר, תנועות הנוער השונות, המד”צים וארגונים נוספים. 

20 הנציגים שנבחרו יעברו בחודש הקרוב הכשרה וגיבוש כאשר בסופם יתקיימו בחירות עבור בעלי התפקידים במועצה. 

מועצת הנוער העירונית היא הגוף המייצג את כלל בני הנוער בעיר, ותפקידה העיקרי ליזום ולקדם פרויקטים ותוכניות לרווחת בני הנוער בקרית אתא.
לכל גוף נוער מנהיגותי בעיר מוקצבים מספר נציגים, על-פי מפתח נציגות מסודר ומאורגן אשר אושר במועצת הנוער העירונית ברוב של כלל המליאה.
מפתח הנציגות (כמות נציגים לכל גוף) נקבע ברובו על בסיס מספר התלמידים בבתי הספר ובארגונים השונים.
הבחירות מתנהלות בהליך דמוקרטי וחשאי והנציגים הנבחרים מגיעים אל המועצה עם הזכות להשפיע על קבלת ההחלטות, להצביע ולהתמודד לתפקידים השונים.

צילום באדיבות עיריית קריית אתא

צילום באדיבות עיריית קריית אתא

 

השנה מתכוונת מועצת הנוער העירונית לשים דגש על שני נושאי חתך שנתיים, אשר תוביל ותעבוד למען קידומם: הנושא הראשון הוא חיזוק מועצות התלמידים בבתי הספר והנושא השני הוא מעורבות קהילתית . 

חני קוזיקרו מנהלת מחלקת הנוער בקרית אתא: ” המועצה העירונית פועלת להבטחת זכויות הנוער בעיר ובבתי הספר. הקשת הרחבה של הארגונים המיוצגים במועצת הנוער העירונית, מאפשרת להשמיע את קול הנוער בפני מקבלי ההחלטות השונים בעיר בצורה מיטבית.
אני משוכנעת כי ההנהגה החדשה תדע להוביל את הנוער בקרית אתא להישגים מרשימים כבעבר, תוך טיפוח תרבות של כבוד הדדי, אחריות אישית ומעורבות קהילתית, כאזרחים שתורמים לעצמם ולעירם.”

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה