קריית ביאליק-הקשר בין התעללות בבעלי חיים לבני אדם

על הקשר בין התעללות בבעלי חיים לבין אלימות כלפי בני אדם – יוזמה חינוכית בקריית ביאליק

זו השנה ה- 15 שבה מועברות הרצאות נגד התעללות בבעלי חיים באורט ביאליק על שם פיינשטיין ביוזמת בתיה בר, החברה בקרן למען בעלי חיים במשרד להגנת הסביבה ובשיתוף אגודת “צער בעלי חיים חיפה”.

ההרצאה הועברה, כמו בשנים קודמות, על ידי ווטרינר האגודה ד”ר ערן מרקוביץ, בהתנדבות, לתלמידי כיתות י’ . כ-220 תלמידים  יחד עם מוריהם השתתפו בפעילות.

בהרצאה הועברו מגוון נושאים הקשורים לרווחת בעלי חיים, באמצעות מצגות וסרטונים, בדגש מיוחד על התעללות בבעלי חיים , הסיבות שגורמות לכך ודרכים למניעתן תוך הדגשה כי קיים קשר ישיר ומוכח מחקרית

בין התעללות בבעלי חיים לבין אלימות כלפי בני אדם.

נושאים נוספים שהועברו הם חוק צער בעלי חיים,  חוק הכלבים המסוכנים , מניעת התעללות בחיות משק בחסות הממסד, הצורך בפיקוח על ניסויים בבעלי חיים ומידע על מחלת הכלבת.

ערן מרקוביץ

כמו כן, הוצג סרטון על אגודת צער בעלי חיים חיפה, הפועלת יותר מ-50 שנה במתן מחסה, טיפול רפואי, הצלה ומציאת בתים לבעלי חיים עזובים ונטושים.

לדברי בתיה בר, יוזמת הפרויקט, הרצאות אלו מעלות את המודעות ומעוררות רצון וחמלה לעזור לבעלי חיים במצוקה, הזקוקים לבני האדם כדי לשרוד, וכן הבנה שגם לבעלי חיים יש רגשות , זכות לחיות בכבוד וחוק שמגן

עליהם. ועוד מוסיפה בתיה בר “סביר להניח שהתלמידים שנוכחו בהרצאה זו לא ייקחו חלק בהתעללות בבעלי חיים, ויתרה מכך, ימנעו מאחרים לעשות זאת וידווחו על כך לגורמים המתאימים כפי שהצענו להם ובכך ימנעו את ההתעללות הבאה.

ד”ר מרקוביץ : “כמו שהצלחנו להשריש בבני הנוער שלא קוטפים פרחי בר, כך נצליח להשריש בהם שלא מתעללים בבעלי חיים”.

פרויקט זה כמו פרויקטים נוספים למען רווחת בעלי חיים במערכת החינוך בקריית ביאליק הינם בזכות העירייה שתומכת ומתקצבת אותם לאורך כל השנים מתוך הבנה בחשיבות הנושא והשלכותיו.

בתמונות: ד”ר מרקוביץ בזמן הפעילות באורט קריית ביאליק

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה