קריית ביאליק מפעילה את מיזם האופניים השיתופיים

קריית ביאליק הראשונה בין הקריות מפעילה את מיזם האופניים השיתופיים

בתחילת השבוע הוצבו ברחבי קריית ביאליק עמדות של  אופניים שיתופיים של חברת mobike.
בשבועיים הראשונים יינתן השירות ללא עלות. בהמשך השירות יעלה 3.90 ₪ , פחות מהנסיעה בתחבורה ציבורית. תלמידי התיכון יקבלו הנחה נוספת באמצעות קופון.

המערך מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת המופעלת ע”י יישומון (אפליקציה) ייעודי המאפשר שימוש מהיר ויעיל בשירות האופניים מכל מקום בעיר ללא צורך בחניה. היישומון סורק את הברקוד המוטבע על כל זוג אופניים באמצעותו ניתן לאמוד את זמן הנסיעה ואף לנעול אותם בתום השימוש.

כמו כן, כל זוג אופניים מחובר למערכת GPS המאפשרת מעקב צמוד אחר תנועת האופניים במטרה לאתר את זוג האופניים הקרוב למשתמש ואף למנוע גניבות. השירות יאפשר למשתמשים לנוע בחופשיות ברחבי העיר ללא צורך בתחנות עגינה. כ-100 זוגות אופניים יפוזרו ברחבי העיר.

גיל לייזר, מנכ”ל CAR2GO מקבוצת שגריר ציין : “מיזם האופניים השיתופיים הינו נדבך נוסף בדרך להגשמת החזון של החברה, לספק מגוון פתרונות תחבורה שיתופית, עם טכנולוגיה מתקדמת, ידידותיים לסביבה וחסכוניים לכיס. אני מאמין שלאחר שהבאנו את הבשורה עם מערכי שיתוף רכבים בערים מרכזיות בישראל, נצליח להחדיר גם את בשורת האופניים השיתופים”.
אופניים השכרה

אלי דוקורסקי, ראש העיר: ” אני מברך על היוזמה “הירוקה”. חשוב שעוד ערים באזור הקריות יצטרפו למיזם וזה יאפשר לבני הנוער לנוע בחופשיות בין הקריות, להגיע לחוף הים ולבית הספר ללא צורך בתחבורה ציבורית או הסעות הורים. בימים אלו מתבצעות העבודות של שלבו האחרון של שביל נחל הגדורה (טיילת פרס), אשר יאפשר לתלמידים הגרים בצור שלום ובאפק להגיע באמצעות אופניים בבטחה וללא מפגש עם כבישים לאורט קריית ביאליק הנמצא בקצה הדרומי של העיר. אני מאחל רכיבה בטוחה בעיר יפה, ירוקה ומטופחת”.

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה