קריית ביאליק עם הפנים לתושבים בעלי מוגבלות

קריית ביאליק עם הפנים לתושבים בעלי מוגבלות

עיריית קריית ביאליק תציין בדצמבר את חודש המודעות הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.   בבדצמבר יואר בניין העירייה באור סגול בכדי להפנות זרקור לאנשים בעלי צרכים מיוחדים ולהביע הזדהות. לא בכדי קריית ביאליק היא העיר היחידה בארץ שקיבלה את אות הנשיא עבור הנגשת העיר לבעלי צרכים מיוחדים ופעילויות למענם.

במהלך החודש יתקיימו בקריית ביאליק הרצאות הסברה בבתי הספר, בתנועות הנוער ובמכינה קדם צבאית “מכינת גל”, פעילויות בגני ילדים “יש לי חבר והוא אחר”, יושק המיזם “גם אני יכול” לפיתוח מוצרים טכנולוגיים לבעלי מוגבלות, יתבצעו חידושים של חניות ציבוריות לנכים ברחבי העיר ויתקיים מפגש וירטואלי באמצעות זום בנושא הגברת המודעות לנגישות וקבלת האחר.
למרות משבר הקורונה יימשכו פעולות של סיירת סוקרים של הקהילה הנגישה ויתוגברו פעולות אכיפה נגד הנהגים המחנים שלא כחוק בחניות הנכים. הסוקרים של הקהילה הנגישה מעבירים את ממצאי הסקר למחלקת האחזקה בעירייה לתיקון ליקויי הנגישות.
סוקרי הקהילה הנגישה בסיור נגישות בשכונת הפרפר

ראש העיר אלי דוקורסקי: “קריית ביאליק עוד טרם חקיקת חוק הנגישות החלה בהנגשת מוסדות חינוך והציבור בעיר, הנגישה את האירועים הממלכתיים כמו יום הזיכרון, הקימה ברחבי העיר פארק נגיש ופינות הפיקניק נגישות. אני מודה למשנה לראש העיר ד”ר רויטל שורץ –סבירסקי על פעולתה הציבורית המבורכת למען אנשים בעלי מוגבלות.  נמשיך לפעול ולהנגיש את העיר לטובת כל תושבינו ולעורר מודעות לצרכיהם המיוחדים של בעלי מוגבלות “.

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה