שר הבינוי והשיכון יואב גלנט ביקר בקריית ביאליק

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט ביקר בקריית ביאליק

השר גלנט: ” זו הפעם השלישית שאני מבקר קריית ביאליק כשר הבינוי והשיכון ואני שמח לראות כי העיר מתפתחת בצעדי ענק”

שר הבינוי והשיכון סיים לפני שעה קלה את ביקור העבודה בקריית ביאליק. השר, מלווה בראש הרשות להתחדשות עירונית, חיים אביטן, מנהלת מחוז חיפה במשרד הבינוי והשיכון, נירית מיכאלי והנהלת המשרד, נפגש עם ראש העיר, אלי דוקורסקי, הנהלת העיריה ונציגי החברה הכלכלית.

דוקורסקי הציג בפני השר את תוכניות הפיתוח של קריית ביאליק ביניהן חתימה על הסכם הגג שבמסגרתו כבר שווקו 1800 יחידות דיור, מתוכן כ-500 נרכשו. דוקורסקי ציין כי במחצית השנייה של 2019 צפויים האיכלוסים הראשונים ואת הערכות העירייה לקליטתם של התושבים החדשים.

בסקירתו הדגיש ראש העיר את חוסר האיזון בתמהיל בין בנייה למגורים לבין תעסוקה ומסחר: “בכדי לשמור על איתנותה הכלכלית של העיר, חשוב מאוד להגדיל את האזורים של תעסוקה, תעשיה ומסחר בכדי לאפשר לתושבי העיר החדשים למצוא מקומות עבודה בקרבת מגוריהם”.
ביקור גלאנט

במהלך הפגישה נדונו פרויקטים של התחדשות עירונית. דוקורסקי ביקש את עזרת המשרד בהשלמת תוכנית אב להתחדשות העירונית בכדי לתת תיעדוף לאזורים שמצבם הסוציואקונומי נמוך יותר, כגון צור שלום ודרום העיר ולהפוך את נושא ההתחדשות כולל פרויקטים במסגרת תמ”א 38 ופינוי בינוי לכלכליים יותר ליזמים.

דוקורסקי הודה לשר על יישום תוכניתו לרכוש בעיר דירות עבור דיור ציבורי וביקש להגדיל את מספר הדירות להשכרה לזכאי המשרד על ידי הקמת יחידות דיור נוספות בבניינים הקיימים.

בין השאר הציג דוקורסקי את פרויקט שיקום חצרות הדיור הציבורי בשכונת צור שלום וביקש את השתתפות המשרד בפרויקט. דוקורסקי ציין כי מדובר באוכלוסייה המתגוררת בתחומי הדיור הציבורי המורכבת מקשישים, עולים חדשים, משפחות חד הוריות ומקבלי קצבת הבטחת הכנסה. לאחרונה הקימה עיריית קריית ביאליק פארק צירי בשכונה, פארק אריאל שרון. היות והפארק גובל בכ- 40 מבני מגורים, קיים שוני מובהק בין האזור הציבורי המטופח לבין החצרות הפרטיות המוזנחות.

השר גלנט ציין לשבח את התנהלות העירייה ואת פיתוחה המואץ של העיר: “זו הפעם השלישית שאני מבקר בעיר קריית ביאליק כשר הבינוי והשיכון ואני שמח לראות כי העיר מתפתחת בצעדי ענק. בשנת 2016 חידשתי את פרויקט שיקום שכונות שכמעט 15 שנה היה בהקפאה. עד שנת 2020 נשלים את הפרויקט בהכנסת השכונות הפריפריאליות למיזם מבורך זה.”.

בתמונה: שר הבינוי והשיכון יואב גלנט עם רש העיר אלי דוקורסקי

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה