תלמידי היחידה לקידום נוער בקרית אתא יוצאים לראשונה למסע בפולין

תלמידי היחידה לקידום נוער בקרית אתא יוצאים לראשונה למסע בפולין

תלמידי היחידה לקידום נוער בקרית אתא יוצאים לראשונה למסע בפולין

מסע בני נוער לפולין הוא מן הפעילויות המרכזיות במערכת החינוך בישראל סביב הוראת השואה. המסעות לפולין הפכו לאחת החוויות החשובות בעיצובו של זיכרון השואה.

השבוע יצאו לראשונה  תלמידים של מחלקת קידום הנוער בקרית אתא למשלחת לפולין. למשלחת הצטרפו עוד 2 יחידות קידום נוער נוספות ממחוז חיפה, כאשר זוהי הפעם הראשונה שתלמידי יחידות קידום נוער משתתפות בפרויקט חשוב זה.

בני הנוער עברו הכנה שארכה כחצי שנה וכללה: סמינר שטח בן יומיים, שיעורי היסטוריה, סיפורי עדות, ביקור ביד ושם ועוד פעילויות לימודיות הקשורות לשואה.

א’ אשר השתתפה לראשונה במסע :” התלבטתי אם לצאת למסע כי ידעתי שמדובר מסע קשה פיזית ורגשית ולא הייתי בטוחה שאני אצליח לעמוד בו אבל בסופו של דבר מדובר באחד הדברים המשמעותיים שעשיתי בחיי. אני חוזרת מהמסע עם המון תקווה וגאווה ובעיקר עם אחריות להמשיך לספר את מה שהתרחש שם גם לדורות הבאים.”
משלחת פולין- קידום נוער 2

המסע לפולין כלל סיור בגטאות וברבעים היהודיים לשעבר וכן בעיירות יהודיות לשעבר ובאתרי מחנות המוות: אושוויץ, בירקנאו, קראקוב, מאיידנק ועוד. בנוסף ביקרו התלמידים באנדרטת המרד הפולני, אנדרטת קורצ’אק והמוזיאון לתולדות יהדות פולין.

אגף קידום נוער פועל כ”רשת ביטחון” שפורס משרד החינוך ברשויות המקומיות, לטיפול בבני נוער גילאי 14-18 שנשרו ממסגרות החינוך הפורמליות (נשירה גלויה), או המתקשים לתפקד ולהסתגל בתוכה (נשירה סמויה). ביחידה זוכה כל נער להתאמת תכנית טיפולית אישית המותאמת לצרכיו ויכולותיו, זאת על-מנת לשלבו במגוון התחומים הרלוונטיים לבני גילו .

מיחידת קידום הנוער בקרית אתא נמסר כי בני הנוער שהשתתפו במסע הופכים לשגרירים לחיזוק השייכות הלאומית והזיקה להיסטוריה ולמורשת עבור שאר התלמידים ביחידה  ואף ייקחו חלק פעיל בטקס יום השואה העירוני.

 

הגיבו מהפייסבוק

השאר תגובה